ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون عمران تغییر می‌کند

شمار نشریه : 160


ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون عمران

تغییر می‌کند

نایب رئیس اول کمیسیون عمران مجلس درباره انتخابات دو هفته آینده هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی گفت: به طور حتم تغییراتی در ترکیب هیئت رییسه کمیسیون عمران به وجود خواهد آمد و امیدواریم رییس و هیات رییسه بعدی این کمیسیون از ظرفیت تمام اعضا به نحو احسن استفاده کنند.

محمدرضا رضایی کوچی، نایب رییس اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: چگونگی رایزنی‌ها و ارتباطاتی که در آستانه انتخابات رییس و سایر اعضای هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس شکل خواهد گرفت، بسیار مهم است، اما به طور حتم تغییراتی در ترکیب هیئت رییسه این کمیسیون به وجود خواهد آمد.

وی در ادامه افزود: اعتقاد من بر این است فردی که به عنوان رییس کمیسیون عمران مجلس انتخاب می‌شود و همچنین سایر اعضای هیئت رییسه باید از تمام ظرفیت کمیسیون در جهت حصول به نتایج مطلوب‌تر و بهتر استفاده کنند.

رضایی کوچی با اشاره به اینکه در حال‌حاضر 25 نماینده مجلس عضو کمیسیون عمران هستند، اظهار داشت: در یک سالی که از فعالیت کمیسیون عمران مجلس در دوره نهم می‌گذرد، متاسفانه از ظرفیت و پتانسیل تمام اعضا به خوبی استفاده نشد و برای حل این مشکل باید رییس و اعضای هیئت رییسه در قالب برنامه سالانه، برنامه پنج ساله توسعه و برنامه چشم‌انداز توسعه از ظرفیت تمام اعضای کمیسیون بهره بگیرند.

نماینده مردم جهرم در مجلس نهم در ادامه افزود: باید یک اراده همگانی در کمیسیون عمران مجلس به وجود آید و رییس و اعضای هیئت رییسه برنامه‌های مدونی تهیه کرده و سایر اعضا نیز خود را با این برنامه‌ها هماهنگ کنند.

نایب رییس اول کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اختصاص درصد بسیار اندکی از اعتبارات پروژه‌های عمرانی کشور در سال گذشته گفت: پروژه‌های عمرانی زیرساخت‌های اصلی کشور هستند و باید نگاه کمیسیون عمران مجلس معطوف بر تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی از طریق تخصیص بودجه سالانه، استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی باشد.

رضایی کوچی در پایان تصریح کرد: امیدواریم پس از برگزاری انتخابات هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس، برنامه‌ریزی‌های رییس کمیسیون به گونه‌ای باشد تا یک اراده جمعی میان اعضا برای نظارت بر پروژه‌های عمرانی شکل بگیرد.