هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بازار خانه‌های لوکس رکود ندارد

این روزها در شرایطی که بسیاری از دارندگان مسکن مـهـر تـوان پـرداخـت مابه‌التفاوت چند میلیون تومانی برای دریافت واحدهای نیمه‌تمامشان را ندارند، سیری در بازار مسکن شمالی‌ترین مناطق پایتخت و نگاهی به تبلیغات پیامکی و اینترنتی بنگاه‌های مسکن وضعیتی دیگر را نشان می‌دهد.
در بازار واحدهاي لوكس شمال تهران نه از ركود در خریدوفروش و ساخت‌وساز مانند مناطق ديگر خبري هست و نه مشتريان اين بازار با معضلي به نام نبود قدرت خريد يا حتي پرداخت اجاره مواجه هستند. فعالان بازار مسكن مي‌گويند بخش مسكن و ساخت‌وساز در كشور با ركود مواجه است ليكن در اين ميان استثنايي هم وجود دارد: بازار مسكن لوكس.
ظاهراً در اين بخش دنيايي ديگر در ميان است. گذشته از اينكه قيمت‌هاي زير چند ميليارد تومان چند سالي است از اين بازار رخت بربسته و عبارتي مانند آپارتمان متناسب با بودجه شما ابداً به چشم نمي‌خورد، تبليغات هم بسيار متفاوت است. 
امكانات اين واحدهاي فوق لوكس هم به‌قدری متنوع و جديد است كه شايد نام آن براي بسياري از مخاطبان هم آشنا نباشد. پنت‌هاوس حدوداً 450متري در منطقه اعياني فرمانيه امكانات خود را چنين برشمرده است: 450متر با سوئيت‌آفيس، 120متر تراس، باغ معلق، ميدروم، پلان تفكيك‌شده بي‌نظير، ارتفاع 14متري سقف كريدور، سقف اسپانيش شيشه‌اي، مجموعه برندهاي معتبر ebara, kon, miele، 7پاركينگ گاراژي، سينما، بركه، جاده تندرستي، زمين تنيس، فضاي بازي كودكان، بيش از 2هزار متر لابي، 4هزار متر حياط و ساير امكانات. تبليغات مشابه چنين واحدهايي كم نيستند.
سيري در دنياي پنت‌هاوس‌ها و متراژهاي بالاي 400متر تا چند هزار متر واقعيت‌هاي ديگري را عيان مي‌كند. اين واحدها عموماً بالاي 5پاركينگ گاراژي دارند و بسيار لوكس و تماماً با مصالح روز اروپا و آمريكا ساخته‌شده‌اند. استخر داخل واحد، شيرآلات طلاكوب و تماماً دست‌ساز، چشم‌انداز پانوراميك، سالن‌هاي ماساژ و بيليارد به همراه سيستم‌هاي ‌اي‌بي‌بي كنترل از راه دور و ديد ابدي شهر و كوهستان، سالن اجتماعات منحصربه‌فرد، استخرهاي شيشه‌اي، هوشمند بودن و بعضاً قابليت كنترل از راه دور و امكاناتي ازاین‌دست در تبليغات فروش اين واحدها ديده مي‌شود.
قیمت برخی از خانه‌های لوکس موجود در پایتخت به شرح زیر است: