هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نایب رئیس انجمن سنگ ایران: شورای سنگ احیا می‌شود

نایب‌رئیس انجمن سنگ ایران از برگزاری جلسه تولید‌کنندگان سنگ با وزیر صنعت خبر داد و گفت: در این جلسه، وزیر صنعت دستور احیای شورای سیاست‌گذاری سنگ کشور را صادر کرد که آئین‌نامه‌ اجرایی آن در حال تنظیم است.
مالک رحمتی با بیان اینکه در جلسه با وزیر صنعت، 10 راهکار را برای رونق صنعت سنگ کشور پیشنهاد کردیم، اظهار داشت: در این جلسه موضوع ارزش‌دهی واقعی به تشکل‌های تخصصی و مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها، تدوین آئین‌نامه جامع 10 ساله در مورد نوسانات حقوق دولتی معادن، تدوین برنامه 5 ساله در مورد وضعیت واحدهای فعال، غیرفعال یا نیمه فعال صنعت سنگ و برنامه‌ریزی 5 ساله در مورد اعطای تسهیلات ویژه جهت اکتشاف معادن مورد تأکید تولید‌کنندگان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: همچنین در این جلسه بر لزوم حمایت از حضور فعال تولید‌کنندگان در نمایشگاه‌های بین‌المللی و برنامه‌ریزی مشخص برای واردات ماشین‌آلات معدنی و همچنین بررسی عملکرد کشورهای رقیب ایران در صنعت سنگ به‌عنوان راهکارهایی برای رونق صنعت سنگ کشور تأکید گردید.
نایب‌رئیس انجمن سنگ اظهار داشت: در جلسه با وزیر صنعت، تولید‌کنندگان خواستار تعیین تکلیف مشوق‌های صادراتی و همچنین برنامه‌ریزی 5 ساله برای صادرات سنگ‌های خام و بریده و تعیین تکلیف نرخ بازپرداخت تسهیلات ارزی شدند . علاوه بر این بر لزوم احیای جایگاه معادن در وزارت صنعت و ممنوعیت واردات سنگ تأکید کردیم.