هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

احــداث كارخانه سيــمان در گرجستان

در راستاي مراودات بين‌المللي با كشورهاي همسايه جلسه مشترك مديرعامل شركت سيمان فارس و خوزستان با سفير كشور گرجستان و همراهي يكي از شركت‌هاي سرمايه‌گذار در حوزه سيمان در خصوص احداث كارخانه 1000 تني در غرب گرجستان و همچنين صادرات سيمان و كلينكر به اين كشور برگزار شد.
‌ در این جلسه قرار شد پس از شركت خدمات مهندسي سيمان فارس و خوزستان به‌عنوان کارشناس مجرب جهت تدوين و تهیه طرح توجیهي فنی و اقتصادی، طرح مطالعه احداث كارخانه سيمان مشترك را بررسي کند و در آينده نزديك تفاهم‌نامه به امضاي طرفين خواهد رسيد.
مرتضي لطفي، مديرعامل شركت سيمان فارس و خوزستان، احداث کارخانه سیمان در كشور گرجستان را به‌عنوان نمادی از توان صدور خدمات فنی و مهندسی کشور برشمرد و به ‏سرمايه‌گذاري 30 درصدي شركت سيمان فارس و خوزستان در اين پروژه مشترك با سرمایه‌گذار گرجستاني در احداث كارخانه در صورت توافق اشاره كرد.
کشور گرجستان به‌عنوان يكي از بازارهاي هدف و از راه‌های اتصال به اتحادیه اروپاست و مهم‌ترین‌ کالاهای صادراتی ایران به گرجستان شامل لوازم ساختمانی ازجمله سیمان و گچ است كه شركت سيمان اروميه در اين زمينه فعاليت چشمگيري دارد.