احــداث كارخانه سيــمان در گرجستان

شمار نشریه : 213

در راستاي مراودات بين‌المللي با كشورهاي همسايه جلسه مشترك مديرعامل شركت سيمان فارس و خوزستان با سفير كشور گرجستان و همراهي يكي از شركت‌هاي سرمايه‌گذار در حوزه سيمان در خصوص احداث كارخانه 1000 تني در غرب گرجستان و همچنين صادرات سيمان و كلينكر به اين كشور برگزار شد.
‌ در این جلسه قرار شد پس از شركت خدمات مهندسي سيمان فارس و خوزستان به‌عنوان کارشناس مجرب جهت تدوين و تهیه طرح توجیهي فنی و اقتصادی، طرح مطالعه احداث كارخانه سيمان مشترك را بررسي کند و در آينده نزديك تفاهم‌نامه به امضاي طرفين خواهد رسيد.
مرتضي لطفي، مديرعامل شركت سيمان فارس و خوزستان، احداث کارخانه سیمان در كشور گرجستان را به‌عنوان نمادی از توان صدور خدمات فنی و مهندسی کشور برشمرد و به ‏سرمايه‌گذاري 30 درصدي شركت سيمان فارس و خوزستان در اين پروژه مشترك با سرمایه‌گذار گرجستاني در احداث كارخانه در صورت توافق اشاره كرد.
کشور گرجستان به‌عنوان يكي از بازارهاي هدف و از راه‌های اتصال به اتحادیه اروپاست و مهم‌ترین‌ کالاهای صادراتی ایران به گرجستان شامل لوازم ساختمانی ازجمله سیمان و گچ است كه شركت سيمان اروميه در اين زمينه فعاليت چشمگيري دارد.