نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اجلاس هجدهم نشست ملی در جهت هم افزایی

رئیس ســــازمان نظــــام‌مهندسی ساختمان استان اردبیل در رابطه با برگزاری هجــدهمین اجلاس هیئــت عمومی سازمان‌ نظام‌مهندسی ساختمان گفت: اهمیت این اجلاس بر کسی پوشیده نیست چرا که بسیاری از خط‌مشی‌های نظام‌مهندسی در این اجلاس‌ها مشخص می‌شود. علاوه بر این انتقال و تبادل تجربیات یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های برگزاری این اجلاس است. 
فرید صالحی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان در پاسخ به این سؤال که چقدر قانون نظام‌مهندسی پاسخگوی نیاز‌های صنعت ساختمان است، اظهار داشت: قوانین باید به نسبت شرایط روز اصلاح و بازنگری شوند. زمانی که این قانون به تصویب رسید، شاید در استان اردبیل 10 مهندس ساختمان هم نداشتیم اما امروز مهندسان متخصص زیادی از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند. قطعاً نواقصی در قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان وجود دارد که البته با تلاش شورای مرکزی اصلاحات موردنظر به مجلس تقدیم شد اما کلیات آن به دلایلی مورد تصویب قرار نگرفت. 
وی ادامه داد: این اجلاس یک نشست ملی در جهت هم‌افزایی خواهد بود که به توسعه پایدار در کشور کمک خواهد کرد و بی‌شک برگزاری این اجلاس در استان اردبیل دستاورد‌های خوبی برای استان ما نیز به همراه خواهد داشت.
رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان اردبیل در پایان گفت: مهندس جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری برای افتتاح برخی پروژه‌ها و همچنین شرکت در اجلاس هجدهم در استان اردبیل حضور می‌یابند. به‌طورکلی میزبانی این اجلاس افتخاری است که نصیب ما شده و امیدواریم که به بهترین نحو ممکن آن را برگزار کنیم.