نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: ضرورت تدوین قانون جامع مهندسی مسکن

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابه سامانی بازار اجاره‌بها و پیش‌فروش مسکن،از آمادگی مجلس برای تدوین و تصویب قانون جامع مهندسی مسکن برای ساماندهی به این آشفته‌بازار خبر داد. 
محمد فیروزی با انتقاد از نابسامانی بازار اجاره‌بها و پیش‌فروش مسکن، گفت:برای بهبود فضای بازار مسکن نیازمند سازوکاری مشخص و قانونی مدون هستیم.
نماینده مردم نطنز،بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برای خروج از بن‌بست اقتصادی مسکن چه در بحث اجاره‌نشینی و چه خرید و پیش‌فروش آن باید نظارت کافی وجود داشته باشد،افزود:با توجه به مشکلاتی که در حوزه صنعت ساختمان وجود دارد،باید قانونی مدون و منسجم برای جبران خلأ قانونی در این زمینه تدوین شود.
این نماینده مردم در مجلس نهم،با اشاره به مشکلات عدیده پیش روی موجر و مستأجر،تصریح کرد: درصورتی‌که قانونی مشخص به تعیین وظایف بین این دو بپردازد به‌طور حتم شاهد بروز معضلی در این زمینه نخواهیم بود.
فیروزی با تأکید بر ضرورت وجود قانون جامع مهندسی در زمینه مسکن، گفت: درصورتی‌که چنین قانونی وجود داشته باشد حتی شاهد دخالت سوءاستفاده کنندگان از بازار آشفته مسکن نیز نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر آیین‌نامه اجرایی پیش‌فروش وجود دارد، افزود: این آیین‌نامه در حال حاضر قابلیت اجرایی ندارد زیرا هنوز قوانین آن تصویب نشده و در حال حاضر برای افرادی که می‌خواهند خانه پیش‌خرید کنند امکان تنظیم قرارداد پیش‌فروش وجود ندارد.