هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران: شرایط برای تولید لامپ‌های LED فراهم می شود

تاکنون شرایط لازم برای جلوگیری از تولید لامپ‌های رشته‌ای در کشور آغاز نشده است، به‌طوری‌که فقط 30 درصد از تولید کشور در حال حاضر به لامپ‌های کم‌مصرف و LED اختصاص‌یافته و 70 درصد لامپ‌های رشته‌ای تولید می‌شود. 
مدیرعامل سابا گفت: چنانچه تولید لامپ‌های رشته‌ای از امروز متوقف‌شده و جای آن لامپ‌های LED جایگزین شود تا 6 ماه آینده قادر خواهیم بود تا 2000 مگاوات پیک شبکه را کاهش دهیم.
به گزارش پيام ساختمان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو سید حسین سجادی در خصوص تولید لامپ‌های رشته‌ای اظهار داشت: تاکنون شرایط لازم برای جلوگیری از تولید لامپ‌های رشته‌ای در کشور آغاز نشده است، به‌طوری‌که فقط 30 درصد از تولید کشور در حال حاضر به لامپ‌های کم‌مصرف و LED اختصاص‌یافته و 70 درصد لامپ‌های رشته‌ای تولید می‌شود.
به گفتۀ وی طول عمر لامپ‌های رشته‌ای بیشتر از 6 ماه یا هزار ساعت نیست و چنانچه سیاست‌های جامعه به‌طرف تولید لامپ‌های پربازده به‌شرط استاندارد بودن برود، شرایط مصرف نیز در جامعه تغییر پیدا خواهد کرد.
سجادی با بیان اینکه در فصل تابستان مردم با موج جدیدی از گرمای هوا مواجه خواهند شد و ممکن است شاهد اوج پیک مصرف برق در آیندۀ نزدیکی باشیم، خواستار همکاری و همدلی مردم شد و از مردم خواست تا با کم کردن روشنایی‌های اضافی و مدیریت صحیح در مصرف برق وزارت نیرو را حمایت کنند.