هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

هتلی 4 ستاره با معماری هماهنگ

به‌تازگی در ساحل رود سایگون در هوشی مینه هتلی 4 ستاره افتتاح‌شده است. نام این هتل در بین 15 هتل مطرحی که در سال 2015 کار ساخت آن تمام‌شده ، یافت می‌شود. هوشی مینه در ساحل رود سایگون در ۶۰ کیلومتری دریای چین جنوبی و ۱۷۶۰ کیلومتری هانوی پایتخت ویتنام قرار دارد. 
هتل 286 اتاقه « روری سایگون» در بهار 2015 در هوشی مین سیتی ویتنام افتتاح شد، معماران این هتل با طراحی و ساخت کافه‌ها، رستوران‌ها و فضاهای عمومی  به سبکی متفاوت، آن را بین معماران، جهانگردان، تجار کشورهای مختلف به هتلی نام آشنا تبدیل کردند. معماری این هتل نمونه معماری سبک ایتالیایی را در ذهن زنده می‌کند.
12 طبقه از این هتل(طبقه 27 تا 39) شامل اتاق‌های بزرگ و با معماری در سبک‌های متنوع است. نقطه ثقل این بنا، موقعیت جغرافیایی آن  است که همانا چشم‌انداز به‌سوی رودخانه سایگون می‌باشد.
 معماران این بنا با در نظر گرفتن نقاط قوت منطقه، پنجره‌های بزرگ و سرتاسری و چشم‌انداز به‌سوی شهر و رودخانه سایگون را در معماری آن در نظر گرفته‌اند.
معماری اتاق‌های این هتل در سبک‌های متنوعی جریان دارد، از سبک‌های کلاسیک گرفته تا سبک مینیمال و پست‌مدرن. این تنوع ازآن‌جهت است که همواره هتل روری سایگون اقامتگاه موقت مسافرانی از اقوام و ملیت‌های مختلف با ذائقه‌ها و سلایق متفاوت می‌باشد که اقتضای این امر ترتیب دادن محیط‌هایی با معماری شرقی، غربی است.
طیف رنگ‌های به‌کاررفته در اتاق‌های این هتل نیز از تنوع بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که به شکل هنرمندانه در دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد.
مرکزتناسب‌اندام، ماساژ،استخر روباز، حمام بخار فنلاندی،آبگرم، اتاق بخار به‌عنوان مراکز رفاهی این هتل هرکدام با طراحی داخلی متفاوتی با طیف رنگ‌های سرد و گرم و تفاوت در معماری آن ساخته‌شده است.
گاهی با عبور از راه‌پله‌ها و وارد شدن به رستوران تمام دکوراسیون؛ حتی نوع سنگ‌فرش، ارتفاع بنا؛ مدل ستون‌ها کاملاً تغیر می‌کند گویی وارد کشوری دیگر می‌شویم. در بسیاری از مواقع علاوه بر تأثیر معماری تایوان در طراحی داخلی این هتل، سبک معماری کشورهای دیگر نیز در بخش‌هایی از هتل دیده می‌شود.
نکته بارز این هتل سقف‌های بلند و ستون‌های زیبای آن است؛ سقف یکی از رستوران‌های آن به بیش از 10 متر می‌رسد و ترکیب رنگ سبز و قرمز و چیدمان  مبلمان محیط‌های عمومی و راهروها کاملاً متفاوت است و درکل می‌توان گفت دکوراسیون داخلی فضا و معماری بنا با یکدیگر هماهنگ هستند.