هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   213   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انتقاد شورای شهر از معماری مجلس

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ضمن تأکید بر اینکه همه دســتگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادها ملزم به رعایت قانون، مقررات و قوانین هستند، گفت: ساختمان ۲۹۸ هزار متری مجلس شورای اسلامی با نمای شیشه‌ای، معماری ایرانی ـ اسلامی را رعایت نکرده است.
محمد سالاری در جریان یکصد و شصت و هشتمین جلسه شورای شهر تهران ضمن تذکر به مجلس شورای اسلامی در خصوص احداث بنای شیشه‌ای مجلس اظهار داشت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی مقررات مربوط به نمای ساختمان را رعایت کند. 
وی تصریح کرد: در حال حاضر ساختمانی در محل فعلی مجلس به‌عنوان ساختمان توسعه‌ای مجلس در حال احداث است که مجلس شورای اسلامی که وظیفه قانون‌گذاری را دارد، قوانین و مقررات نمای ساختمان را رعایت نکرده است.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: این ساختمان در مساحتی حدود ۲۹۸ هزار مترمربع و در محل فعلی پارلمان ملی کشور ساخته‌شده که نمای شهری و معماری ایرانی ـ اسلامی در آن لحاظ و رعایت نشده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مکاتبات صورت گرفته از سوی شهرداری با مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم این مکاتبات، متأسفانه اقدامی برای رعایت نمای ساختمان از سوی مجلس صورت نگرفته است.
سالاری با اشاره به نمای شیشه‌ای ساختمان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مدیریت شهری می‌بایستی از ساخت اینگونه بناها جلوگیری نماید و همان‌طور که سایر مردم الزام به رعایت نمای ساختمان‌سازی می‌شود، مجلس شورای اسلامی نیز باید این موارد را رعایت کند.
وی در ادامه با اشاره به ساختمان وزارت نیرو نیز گفت: این وزارتخانه نیز به دنبال صرفه‌جویی بوده، اما شاهد هستیم که ساختمان این وزارتخانه نیز شیشه‌ای است. سالاری در پایان از ریاست شورای شهر تهران درخواست کرد که تذکر لازم را به مجلس شورای اسلامی در خصوص نمای شیشه‌ای ساختمان مدنظر ارائه کند.