هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   212   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

واكنش چيت‌چيان به خبر ادغام وزارت نفت و نيرو

وزیر نیرو با تأکید بر اینکه به‌طورکلی در کشور در خصوص ادغام‌هایی که صورت گرفته قضاوت‌ها خیلی مثبت نیستند، تصریح کرد: هیچ‌گاه از ابتدای تشکیل این دولت موضوع ادغام‌ها اعم از انرژی و غیر انرژی مطرح نشده و زمینه این بحث در حال حاضر در دولت مطرح نیست. 
حمید چیت‌چیان در پاسخ به این سؤال که با توجه به شنیدن زمزمه جداسازی صنایع آب و برق از ساختار فعلی وزارت نیرو و تشکیل دو وزارت جداگانه "انرژی" و وزارت "آب" آیا تشکیل دو وزارتخانه جدید و شکستن ساختار وزارت نیرو را تأیید می‌کنید و اساساً آیا این کار به نفع کشور است یا خیر؟ تصریح کرد:   در ایران از سال‌های گذشته مسئله ادغام صنعت برق با وزارت نفت دائماً مطرح بوده است. 
وی در ادامه با اشاره به اینکه باید توجه داشت در کشور در خصوص ادغام‌هایی که صورت گرفته، قضاوت‌ها، خیلی مثبت نیستند، ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم هیچ توفیقی در این زمینه نداشته‌اند اما همچنان عده‌ای هستند که معتقدند اگر این ادغام‌ها صورت نمی‌گرفت بهتر بود. به‌عنوان نمونه برای ادغام وزارتخانه‌های مسکن و راه ، کار زیادی انجام شد و ادغام صورت گرفت اما همچنان عده‌ای معتقدند که بهتر بود ساختار این دو بخش به همان شکل قبلی خود باقی می‌ماند.