هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   212   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رستوران آبشار

کشورهايی مانند فيليپين که داراي جاذبه‌های گردشگري بی‌شماری هستند و هرساله گردشگران زيادي ازآنجا بازدید می‌کنند ،همواره سعی دارند با آماده‌سازی شهر و پذیرایی مناسب از ميهماناني که از ديگر کشورها به اين کشور سفر می‌کنند، سفري خاطره‌انگیز و لذت‌بخش براي گردشگران رقم بزنند.  به همين منظور اخیراً رستوراني منحصربه‌فرد و دل‌انگیز با سبک طراحي جالب و عجیب‌وغریب در کنار يک آبشار راه‌اندازی کرده‌اند که اين رستوران به جاذبه جديد گردشگري اين کشور تبدیل‌شده است.
مشتريان رستوران آبشاري که «اسکوديرو» نام داشته و در شهر «سان پاپلو» فيليپين واقع‌شده، علاوه بر آنکه در زمان خوردن غذاهاي سنتي فيليپين پشت ميزهاي ساخته‌شده از چوب بامبو از صداي آبشار و آبي که از زير پايشان رد می‌شود، لذت می‌برند، می‌توانند از چند چشمه آبگرم با خواص دارويي که در مجاورت اين رستوران قرار دارند نيز استفاده کنند.
فيليپين همه ساله ميزبان ميليون ها گردشگر است که بيشتر آنها از آمريکا، استراليا، کانادا و کشورهاي اروپايي هستند. در اين شرايط دولت فيليپين قصد دارد تا سال ‌‌٢٠١٦ اين کشور را به مقصد سالانه شش ميليون گردشگر تبديل کند، که حاصل آن ايجاد ‌‌٩٠ هزار شغل جديد در فيليپين خواهد بود.
فيليپين که يکي از مقاصد برتر «گردشگري درماني» آسيا نيز به شمار می‌رود، از جاذبه‌های گردشگري تاريخي و طبيعي متنوعي بهره می‌برد که از آن جمله می‌توان به چند شهر تاريخي برجای‌مانده از دوران استعمار اين کشور و جزيره‌ زيباي نگروس اشاره کرد که صدها گونه نادر جانوري و گياهي را در خود جای‌داده است.