هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   212   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دستگـــاه‌های دولتـــی کارنامه قابل قبولی در بافت‌ فرسوده ندارند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید با توجه به اهمیت نوسازی بافت‌های فرسوده شاهد ورود جدی‌تر دستگاه‌های مسئول در این زمینه باشیم، گفت: متأسفانه وزارت راه‌ و شهرسازی چندان در این زمینه فعال نبوده است.
به گزارش پیام ساختمان به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نوسازی شهر تهران، محمدحسین فرهنگی با بیان این مطلب که در ضرورت احیای بافت فرسوده هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد، تصریح کرد: باید بسته‌های تشویقی تأثیرگذار و تسهیلات مالی خوبی از سوی دست‌اندرکاران به‌ویژه دولت در این خصوص در نظر گرفته شود.
وی به‌ضرورت هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف در این امر تأکید و اظهار داشت: متأسفانه اقدام مستمری در احیای بافت‌های فرسوده صورت نمی‌گیرد.
 به گفته عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، نوسازی بافت‌های فرسوده با نوسان همراه بوده است؛ به‌طوری‌که در مقاطعی با جدیت دنبال شده و در مقطعی به حال خود رها می‌شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عمده‌ترین تسهیلات در نوسازی بافت‌های فرسوده را بعد مالی دانست و افزود: باید شاهد بخشودگی‌های عوارض به‌صورت جدی از سوی شهرداری و شورای شهر در این زمینه باشیم.
محمدحسین فرهنگی افزود: با اشاره به‌ضرورت ورود تأثیرگذار شورای پول و اعتبار، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و هیئت دولت به نوسازی بافت‌های فرسوده تصریح کرد: شهرداری تهران نیز در کنار ارائه تسهیلات ازجمله بسته تشویقی در خصوص بخشودگی عوارض از طریق اعطای وام از سوی بانک شهر می‌تواند اقدامات تسهیلگر خود را افزایش دهد.
به گفته عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی متأسفانه دستگاه‌های دولتی ازجمله وزارت راه‌وشهرسازی در زمینه نوسازی بافت‌ها فرسوده چندان فعال نبوده‌اند.