هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   212   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تخلفات سنگین حوزه ساخت وساز درکیش

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی از انجام تخلفات سنگین هشت سال قبل در حوزه ساخت وسازهای جزیره کیش خبر داد‌.
به گزارش پیام ساختمان از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی‌، پیروز حناچی در خصوص نحوه نظارت شورای عالی معماری و شهرسازی بر ساخت وسازهای جزیره کیش‌، اظهار داشت‌: این شورا فعلا به این موضوع ورود نکرده و شورای هماهنگی مناطق آزاد و سازمان های منطقه ای متولی و مجری نظارت بر طرح های توسعه مناطق آزاد هستند‌.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیگیری پرونده ساخت وسازهای کیش به دلیل بررسی پرونده تخلفات پدیده شاندیز‌، گفت‌: بخشی از فعالیت های این شرکت‌، ساخت برج مسکونی‌، تجاری و تفریحی در جزیره کیش بود و به همین دلیل به حوزه ساخت وسازهای کیش نیز ورود داشتیم‌.
وی با بیان آنکه تخلف های سنگینی در دوره هشت ساله گذشته در حوزه ساخت وسازهای جزیره کیش اتفاق افتاد‌، گفت‌: جمعیت پیش بینی شده برای افق چشم انداز 20 ساله جزیره کیش‌، سکونت 80 هزار نفر در آن بود‌، درحالی که در دوره قبل پروانه سکونت برای جمعیتی حدود یکصد هزار نفر در این جزیره صادر شد‌.
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در پاسخ به پرسشی در خصوص شهرهای نامزد پایتخت‌، گفت‌: هیچ شهری نامزد پایتخت شدن نیست و مجلس پس از استدلال های فراوان نهایتا نظر دولت مبنی بر بررسی کارشناسی این موضوع را پذیرفت و به همین دلیل کمیته بررسی انتقال پایتخت با دبیری وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد‌.
حناچی یادآور شد‌: در این کمیته آسیب شناسی مشکلات تهران و ساماندهی آنها به عنوان موضوع اصلی مطرح خواهد شد و اگر مشکلات فعلی تهران ساماندهی نشود‌، انتقال پایتخت اداری از تهران آخرین گزینه خواهد بود‌.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی‌، اینکه اعلام می شود شهر جدید پرند پایتخت اداری کشور می شود‌، گمانه زنی رسانه‌هاست و این موضوع صحت ندارد.