هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رونق صنعت فولاد در گرو رفع تحریم ها

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: مذاکرات و همکاری با کشورهای مختلف در زمینه صنعت فولاد با برطرف شدن تحریم‌ها می‌تواند سازماندهی شود و ایران در افق 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد را برنامه‌ریزی کرده است. 
محمد خان‌داداش پور، در دیدار آر.کی.داس مدیرعامل بخش جنوب آفریقای «تاتا استیل هند» در محل این شرکت شاخص‌های طرح جامع فولاد ایران را تشریح کرد. قرار است میزان تولید فولاد خام از رقم 16.6 در سال گذشته به 18 میلیون تن در سال جاری برسد و تولیدات فولادی نیز از 16.9 به 19 میلیون تن بالغ شود. 
بر پایه این گزارش نمایندگان شرکت تاتا استیل هند در این دیدار نسبت به تشریح ویژگی‌های صنعت فولاد در این کشور و دیگر نقاط جهان پرداختند. 
آر.کی.داس مدیرعامل بخش جنوب آفریقای تاتا استیل هند گزارشی از فعالیت‌های این شرکت در خارج از هند و کشورهای اروپایی ارائه کرد. همچنین ساندرا رامام؛ مدیر اجرایی مواد و فروآلیاژهای تاتا استیل در این نشست به تشریح فعالیت این شرکت در داخل هند پرداخت.
در نشست هیئت هندی دبیر دوم بازرگانی سفارت این کشور در تهران حاضر بود و تولید سالانه حدود 10 میلیون تن فولاد در داخل هند و حدود 14 میلیون تن در خارج این کشور به‌عنوان عملکرد شرکت تاتا استیل اعلام شد. هیئت هندی خواستار همکارهای فنی در صنعت فولاد میان شرکت ملی فولاد ایران و تاتا استیل شدند. ایران سال گذشته بیش از دو میلیون تن فولاد صادر کرد این در حالی است که در سال 92 مجموع صادرات این بخش حدود 200 هزار تن اعلام‌شده بود. جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان اولین تولیدکننده خاورمیانه و چهاردهمین فولادساز جهان محسوب می‌شود.