نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

حفظ روند افزایش ساخت‌وساز در انگلستان

وزیر مسکن انگلستان در گفتگو با روزنامه انگلیسی‌زبان گاردین گفت: ساختمان‌سازی در قلب برنامه ما قرار دارد و برای اطمینان از روند بهبود ساختمان‌سازی، تمام نقاط کشور را در نظر گرفته‌ایم. وی اضافه کرد: ما تمام توان خود را برای به دست آوردن دوباره صنعت ساختمان‌سازی کشور قرار داده‌ایم که قبلاً به دلیل بی‌توجهی تخریب‌شده بود
براندون لوئیس در ادامه افزود: با حفظ روند افزایش ساخت‌وساز مسکن و همچنین بازگرداندن کارگران به سایت‌ها و خانه‌های ساخته‌شده، به بیشتر مردم شانس داشتن خانه‌های خودشان داده می‌شود؛ هرچند عده‌ای معتقدند برای رفع بحران مسکن ، زمان بیشتری نیاز است.
تقاضای اقدام فوری برای مسکن  انگلیس
روزنامه انگلیسی‌زبان گاردین نوشت: درحالی‌که آمارها از رشد 10 درصدی تعداد خانه‌های انگلستان در سه ماه اول سال 2015  خبر می‌دهند،کارشناسان می‌گویند: تعداد خانه‌های جدید هنوز کمتر از تعداد موردنیاز است و تقاضای اقدام فوری از سوی دولت وجود دارد.
تعداد خانه‌های نوساز انگلستان در سه ماه اول سال 2015 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد افزایش‌یافته و به بالاترین سطح خود در شش سال اخیر رسیده است. بر اساس معدل فصلی ساخت‌وسازها در این کشور، خانه‌ها بین ماه‌های ژانویه و مارس تکمیل می‌شوند که این رقم بیشتر از معدل 30850 واحد در سه‌ماهه پایانی سال گذشته و همچنین بیشتر از خانه‌های تکمیل‌شده مدت مشابه سال گذشته ( 28090  واحد ) است. آمارها نشان می‌دهد ؛ساخت مسکن انگلیس در سه ماه قبلی حدود 31 درصد افزایش پیداکرده و اکثریت این ساخت‌وسازها توسط شرکت‌های خصوصی انجام‌شده است. همچنین انجمن‌های مسکن و شوراهای ساختمان هم حدود یک‌پنجم این ساخت‌وسازها را بر عهده داشته‌اند و نیز سه ماه اول سال 2015 فقط 270 خانه توسط انجمن و شوراهای ساختمان‌سازی تکمیل‌شده است.
وزیر مسکن انگلستان از افزایش فعالیت‌های ساختمان‌سازی استقبال کرد و به دو برابر شدن شروع ساخت‌وسازها در این زمان نسبت به سه ماه اول سال 2009 اشاره‌کرده است.
به عقیده براندون لوئیس ، تعداد خانه‌های تکمیل‌شده به بالاترین سطح خود در این 6 سال رسیده است . بااین‌حال این حجم خانه‌های نوساز جوابگوی نیاز بازار این کشور نیست، به شکلی که کارشناسان خواهان در اولویت قرار گرفتن امور مربوط به ساخت مسکن در این کشور می باشند.