هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

حفظ روند افزایش ساخت‌وساز در انگلستان

وزیر مسکن انگلستان در گفتگو با روزنامه انگلیسی‌زبان گاردین گفت: ساختمان‌سازی در قلب برنامه ما قرار دارد و برای اطمینان از روند بهبود ساختمان‌سازی، تمام نقاط کشور را در نظر گرفته‌ایم. وی اضافه کرد: ما تمام توان خود را برای به دست آوردن دوباره صنعت ساختمان‌سازی کشور قرار داده‌ایم که قبلاً به دلیل بی‌توجهی تخریب‌شده بود
براندون لوئیس در ادامه افزود: با حفظ روند افزایش ساخت‌وساز مسکن و همچنین بازگرداندن کارگران به سایت‌ها و خانه‌های ساخته‌شده، به بیشتر مردم شانس داشتن خانه‌های خودشان داده می‌شود؛ هرچند عده‌ای معتقدند برای رفع بحران مسکن ، زمان بیشتری نیاز است.
تقاضای اقدام فوری برای مسکن  انگلیس
روزنامه انگلیسی‌زبان گاردین نوشت: درحالی‌که آمارها از رشد 10 درصدی تعداد خانه‌های انگلستان در سه ماه اول سال 2015  خبر می‌دهند،کارشناسان می‌گویند: تعداد خانه‌های جدید هنوز کمتر از تعداد موردنیاز است و تقاضای اقدام فوری از سوی دولت وجود دارد.
تعداد خانه‌های نوساز انگلستان در سه ماه اول سال 2015 نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد افزایش‌یافته و به بالاترین سطح خود در شش سال اخیر رسیده است. بر اساس معدل فصلی ساخت‌وسازها در این کشور، خانه‌ها بین ماه‌های ژانویه و مارس تکمیل می‌شوند که این رقم بیشتر از معدل 30850 واحد در سه‌ماهه پایانی سال گذشته و همچنین بیشتر از خانه‌های تکمیل‌شده مدت مشابه سال گذشته ( 28090  واحد ) است. آمارها نشان می‌دهد ؛ساخت مسکن انگلیس در سه ماه قبلی حدود 31 درصد افزایش پیداکرده و اکثریت این ساخت‌وسازها توسط شرکت‌های خصوصی انجام‌شده است. همچنین انجمن‌های مسکن و شوراهای ساختمان هم حدود یک‌پنجم این ساخت‌وسازها را بر عهده داشته‌اند و نیز سه ماه اول سال 2015 فقط 270 خانه توسط انجمن و شوراهای ساختمان‌سازی تکمیل‌شده است.
وزیر مسکن انگلستان از افزایش فعالیت‌های ساختمان‌سازی استقبال کرد و به دو برابر شدن شروع ساخت‌وسازها در این زمان نسبت به سه ماه اول سال 2009 اشاره‌کرده است.
به عقیده براندون لوئیس ، تعداد خانه‌های تکمیل‌شده به بالاترین سطح خود در این 6 سال رسیده است . بااین‌حال این حجم خانه‌های نوساز جوابگوی نیاز بازار این کشور نیست، به شکلی که کارشناسان خواهان در اولویت قرار گرفتن امور مربوط به ساخت مسکن در این کشور می باشند.