هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   160   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

داشتن ضرورت حضور ضروری است!


حتما شما خوانندگان نشریه پیام ساختمان مستحضرید که نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از 12 تا 15 تیرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار خواهد شد. اما آیا می دانید

اگر چه نیرویی که صرف برگزاری یک نمایشگاه یا ایجاد یک غرفه نمایشگاهی می‌شود بیشتر از نیرویی است که در هر فعالیت بازاریابی دیگری صرف می‌شود، با این حال گاهی نتیجه کار نامطلوب و حتی ناگوار می‌شود؟! آیا مطلع هستید که سازمان دهندگان هر نمایشگاهی به عنوان میزبان می‌کوشند تا راه را بر شما مشارکت‌کنندگان هموار سازند اما در نهایت، سرنوشت موفقیت یا شکست مشارکت کنندگان در این تلاش جمعی، به دست خودتان رقم زده می‌شود؟

قبل از تصمیم‌گیری برای شرکت در هر نمایشگاهی ابتدا باید چند نکته را برای خودتان روشن سازید تا لزوم و ضرورت حضور در نمایشگاه مورد نظر برای شما مشخص شود. برای این کار، ضروری است تا جواب قانع‌کننده‌ای داشته باشید و اگر برای سوالاتی در خصوص لزوم و ضرورت حضور در نمایشگاه پاسخ‌هایی دقیق نداشته باشید و در نمایشگاهی به اهمیت نمایشگاه صنعت ساختمان شرکت کنید به علت یا علل عدم شناخت بازار منطقه، نداشتن هدف‌های روشن و مشخص، عدم شناخت و انتخاب نادرست نمایشگاه برای هدف‌های خود، ضعف ارتباطات در دوران نمایشگاه، عدم توانایی در به ثمر رساندن کوشش‌های خود طی برگزاری نمایشگاه قطعا شکست خواهید خورد.

به عنوان یک دستورالعمل کلی، ضروری است در نمایشگاه پیش رو سه نکته را رعایت کنید: الف- قبل از نمایشگاه: مشتریان را از محل و ساعت حضور خود مطلع کنید و از آنان دعوت به عمل آورید. ب- درطول نمایشگاه: تبلیغات میدانی کنید و بروشور و کارت‌های ویزیت خودتان را توزیع و فرم مصاحبه با بازدیدکنندگان را تکمیل کنید. ج- پس از نمایشگاه: به محض خاتمه نمایشگاه با بازدیدکنندگان تماس بگیرید و از نظرات آنان برای برنامه‌ریزی نمایشگاه بعدی بهره بگیرید. گفتنی است؛ برای هر کدام از این سه مرحله می توانید از نشریات تخصصی مثل پیام ساختمان استفاده کنید.