هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آغاز ساخت مسکن اجتماعی از ماه‌های آینده

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از اختصاص بودجه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای آغاز طرح مسکن اجتماعی خبر داد و گفت: مراحل ساخت‌وساز از ماه‌های آینده آغاز می‌شود.
به گزارش پیام ساختمان، سید تقی نوربخش در خصوص آخرین وضعیت مسکن اجتماعی گفت: برای این طرح حدود 300 میلیارد تومان در بودجه سازمان دیده‌شده و به دلیل اینکه طرحی بین بخشی است مذاکرات با بانک‌ها، وزارت راه و شهرسازی و دولت در حال انجام است، البته به مشارکت خود مستمری‌بگیران نیز نیاز داریم.
وی ادامه داد: کارهای تئوریک این طرح آغازشده و عملیات آن امسال کلید خواهد خورد، در مرحله اول با توجه به وجود دو میلیون مستمری‌بگیر اصلی در تأمین اجتماعی ممکن است نتوانیم تمام مستمری‌بگیران را تحت پوشش طرح ببریم اما این قول را می‌دهیم که اجرای طرح طی ماه‌های آینده آغاز شود.
نوربخش گفت: باید مراحل انتقال زمین آغاز شود اما ساخت ‌و ساز آن توسط هولدینگ‌های سازمان انجام می‌شود، وجوه این امر اداره شده و سازمان بدون سود به این طرح کمک می‌کند ضمن اینکه دولت نیز در رابطه با تأمین زمین و بانک‌ها در زمینه تسهیلات به پیشبرد این امر کمک خواهند کرد. وی افزود: برای واگذاری خانه‌‌ها شرایط متقاضیان را در نظر می‌گیریم و اولویت‌بندی صورت می‌گیرد، بنابراین این طرح قطعاً از حداقل مستمری‌بگیرانی که فاقد مسکن هستند، آغاز می‌‌شود.