هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پایان مسابقه طراحی سردر دانشگاه صنعتی شریف

مسابقه طراحی سردر دانشگاه صنعتی شریف که با شرکت معماران برجسته ایرانی همراه بود، با معرفی طرح‌های برتر به کار خود پایان داد.
جهانگیر درویش، فواد رفیعی، صالح حاجی میری، محمدحسن مؤمنی، محمدرضا عشقی، علی‌اکبر صارمی، شهاب‌الدین ارفعی و نظام عامری، هشت معمار ایرانی برجسته در سطح ملی و بین‌المللی بودند که در این مسابقه شرکت کردند.
هیئت داوران این مسابقه متشکل از سید محمد بهشتی، ایرج کلانتری و محمدحسین طالبیان از معماران برجسته کشور، پس از بررسی طرح‌ها از بین هشت طرح ارائه شده، سه طرح برتر را برگزیدند.
بر اساس رأی هیئت‌داوران، دو طرح ارائه‌شده از طرف شهاب‌الدین ارفعی و مواد رفیعی به‌طور مشترک، رتبه نخست را کسب کردند و طرح صالح حاجی میری رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
بنا به اعلام هیئت‌داوران، تمام هشت طرح ارائه‌شده قابلیت اجرا دارند و هیئت‌رئیسه دانشگاه می‌تواند به صلاحدید خود از تمام این طرح‌ها بهره لازم را ببرد.
رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی افزود: این مسابقه جزو معدود رقابت‌هایی بود که در آن مطالعات تخصصی صورت پذیرفت و آداب مسابقه به‌خوبی رعایت شد. همچنین استقبال قابل‌تأملی که از این مسابقه صورت پذیرفت، نشان از سطح بالای این رقابت دارد.