هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تحویل ۴۷۴ هزار مسکن مهر در دولت یازدهم

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: از مجموع یک میلیون و ۵۳۳ هزار واحد اتمام یافته و دارای خدمات زیربنایی، تحویل ۴۷۴ هزار واحد در دولت تدبیر و امید محقق شد.
احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر در سطح کشور، گفت: از مجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر که کار ساخت آن شروع شده، نازک‌کاری یک میلیون و ۷۶۵ هزار واحد به اتمام رسیده که حدود ۲۸۵ هزار واحد از آن‌ها فاقد خدمات زیربنایی است و برای حل این معضل راهکارهایی پیش‌بینی شده است.
وی افزود: با وجود مشکلات عدیده‌ای که مسکن مهر با آنها مواجه است و با وجود محدودیت‌ها و تنگناها در این شرایط سخت و دشوار، آماده کردن ۴۷۴ هزار واحد برای تحویل به مردم گام ارزنده‌ای است و اگر بعد خانوار چهار نفر در نظر گرفته شود در واقع در مدت ۲۱ ماه دولت تدبیر و امید، وزارت راه و شهرسازی توانسته است حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.
به گفته مهرآبادی، با تلاش‌های به عمل آمده در این دوره به منظور تامین منابع برای پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر، بازپرداخت بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی سه سال استمهال شد و به اصطلاح سه سال تنفس داده شد تا در این مدت از محل وصول اقساط جهت تکمیل به پروژه‌های نیمه تمام تزریق شود.