هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

لزوم اعطای تسهیلات مسکن به انبوه‌سازان

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از نابسامانی بازار مسکن، گفت: اعطای تسهیلات مسکن به انبوه‌سازان تنها راه حل جلوگیری از رشد نقدینگی و جهش قیمتی مسکن در بازار است.
به گزارش پیام ساختمان به نقل از خبرگزاری خانه ملت، منصور آرامی با انتقاد از نابسامانی بازار مسکن، گفت: اعطای وام مسکن 80 میلیون تومانی به مردم با پیش شرط سپرده گذاری 40 میلیونی نزد بانک‌ها نه تنها نمی تواند به خانه دار شدن افراد کمک کند بلکه به افزایش نقدینگی در جامعه و جهش قیمتی مسکن نیز منجر می شود.
نماینده مردم استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر نظارت بر بازار مسکن جهت جلوگیری از جولان دلالان و واسطه ها در آن، افزود: درحال حاضر سکان اداره بازار مسکن در دست افرادی می چرخد که تنها به جیب خود می اندیشند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش عرضه مسکن از یک سو به کاهش قیمت آن و از سوی دیگر به رفع نیاز مردم منجر می شود، تصریح کرد: در حال حاضر سیاستی که از سوی دولت برای سامان بخشیدن به بازار مسکن با ارایه وام و تسهیلات دنبال می شود تنها به بیشتر شدن نقدینگی و رشد تقاضا منجر می شود.
وی با اشاره به تقاضاهای انباشته شدن برای خرید مسکن، گفت: سالانه تعداد زیادی از افراد ازدواج می کنند که توانایی خرید مسکن را ندارند که این موضوع هرساله به انباشت تقاضاهای خرید مسکن افزوده می شود.
آرامی با تاکید بر اینکه ایجاد توان مالی در مردم برای خرید مسکن با اعطای تسهیلات به آنان می تواند با نظارت دقیق بر بازار امری پسندیده باشد،گفت: درحال حاضر اعطای تسهیلات مسکن تنها به رشد تقاضا و افزایش نقدینگی منجر شده که نتیجه‌ای جز نابسامانی بیشتر بازار مسکن را به دنبال نداشته است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت ایجاد شرایط ساخت وساز درکشور، تصریح کرد: انبوه سازی درکشور علاوه بر ایجاد اشتغال به کاهش نیاز مردم به مسکن نیز منجر می شود.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:کمبود مسکن درکشور باید با اعطای تسهیلات به انبوه‌سازان جهت جلوگیری از افزایش نقدینگی درکشور جبران شود.