هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   210   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

کارخانه‌هاي متخلف سيمان به تعزيرات معرفي مي شوند

استاندار گيلان گفت: کارخانه‌هاي سيمان موظف نيستند قيمت سيمان را بالاتر از استان‌هاي ديگر کشور مانند مازندران عرضه کنند در غير اين صورت به تعزيرات معرفي مي‌شوند.
محمدعلي نجفي در کار گروه توسعه صادرات غيرنفتي گيلان با بيان اينکه اين استان مرزي است، اظهار کرد: با توجه به مرز دريايي و زميني، آمارهاي صادراتي گيلان قابل قبول نيست و بايد دلايل آن مورد بررسي قرار گيرد.
وي با تاکيد بر تشکيل جلسات به صورت هر ماه براي رفع موانع، گفت: مشکلات بندر و پايانه مرزي آستارا در داخل استان پيگيري و موانع کشوري را برطرف مي‌کنيم.
استاندار گيلان با بيان اينکه همکاري‌ها مي‌تواند اين استان را به شکوفايي برساند، خاطرنشان کرد: با يک حرکت نرم مي‌توان توفيق پيدا کرد.
وي با اشاره به اينکه اختيارات خوبي به استانداران مرزي داده شده است، يادآور شد: موانع کاهش صادرات گيلان بايد مورد بررسي قرار گيرد.
نجفي درباره کمبود فضاي نمايشگاهي در گيلان تصريح کرد: براي نمايشگاه نتوانسته‌ايم اقدامي انجام دهيم و نمايشگاه فعلي زيبنده گيلان نيست و به دنبال نمايشگاه دايمي در شائن استان هستيم.
وي بخشي از پيگيري در زمينه ايجاد نمايشگاه دايمي را به‌عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عنوان کرد و گفت: نياز است مرکز نمايشگاهي دايم در گيلان راه‌اندازي شود.
استاندار گيلان به عرضه سيمان کارخانه‌هاي سيمان اين استان اشاره کرد و متذکر شد: کارخانه‌هاي سيمان موظف نيستند قيمت سيمان را بالاتر از استان‌هاي ديگر کشور مانند مازندران عرضه کنند در غير اين صورت به تعزيرات معرفي مي‌شوند.