هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   210   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خانه‌دار شدن خانوارهای ۲ معلوله تا سال ۹۵

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از تصویب برنامه جامع حمایت از حقوق معلولان در هیئت دولت خبر داد که بخشی از این مصوبه به خانه‌دار شدن خانوارهای دارای دو معلول یا بیشتر تا سال ۹۵ مربوط می‌شود.
علی ربیعی در حاشیه دیدار با نمایندگان جامعه معلولان کشور جزئیات برنامه جامع حمایت از حقوق افراد معلول را که در هیئت‌وزیران به تصویب رسید، اعلام کرد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: وزارت راه و شهرسازی موظف است در تمامی طرح‌های آماده‌سازی و اجرای مجتمع‌های مسکونی به‌صورت انبوه و نیز طراحی و اجرای شهرهای جدید، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد داری معلولیت را رعایت کند.
ربیعی کارآفرینی و تأمین اشتغال را از دیگر فصول تصویب‌شده این قانون در هیئت‌وزیران عنوان کرد و ادامه داد: با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن ارزان‌قیمت و مناسب‌سازی‌شده معلولان به توافق‌هایی دست‌یافته‌ایم. وی خاطرنشان کرد: بر این اساس با وام‌های کم‌بهره تکلیف‌هایی برای نظام بانکی کشور ایجاد کردیم که امیدواریم طبق آن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا تا سال ۹۵ صاحب‌خانه شوند.
به گفته ربیعی تصویب برنامه جامع حمایت از حقوق افراد معلول در هیئت‌وزیران نیازمند تلاش‌های گسترده‌ای بود که یک سال به طول انجامید.
رئیس کمیسیون اجتماعی هیئت دولت اظهار امیدواری کرد در دو سال باقی مانده از عمر دولت یازدهم زیرساخت‌های لازم برای اجرای کامل این برنامه فراهم شود.