هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   210   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی: بازار مصالح ساختمانی با رکود مواجه است

رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی گفت: در حال حاضر در حوزه مصالح ساختمانی از جمله گچ و آهک عرضه با تقاضا برابری می‌کند و با توجه به رکود بازار، رقابت تنگاتنگی بین واحدهای صنفی وجود دارد. 
اسماعیل کاظمی  اظهار کرد: به دلیل کاهش ساخت‌وساز رکودی در بازار حاکم است ولی از جهتی این رکود خوب است چون به بُعد مشتری مداری بیشتر توجه می‌شود.  وی افزود: زمانی که عرضه کالا بر تقاضا غالب باشد متقاضی این اختیار را دارد که بهترین کالا و محصول را انتخاب کند.
  کاظمی مشکلات و محدودیت‌های تردد کامیون‌های حمل مصالح در سطح شهر را یکی از مشکلات مهم این صنف برشمرد و گفت: کامیون‌های حمل مصالح در روز تردد می‌کنند چون در شب محدودیت‌هایی برای آنها وجود دارد و در بعضی مناطق به دلیل مسائل حفاظتی اجازه ورود در شب به خودرویی داده نمی‌شود.  وی ادامه داد: همچنین در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها یا در جاهایی که ساختمان‌سازی صورت می‌گیرد در شب اجازه ورود داده نمی‌شود؛ بنابراین کامیون‌های حمل مصالح مجبورند فقط در روز رفت‌وآمد کنند. 
رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی تأکید کرد: باید در رابطه با شرایط ورود به محدوده‌های طرح ترافیک این کامیون‌ها تمهیداتی اندیشیده شود.  کاظمی همچنین با بیان اینکه مالیات برای همه صنوف و ازجمله صنف ما بسیار مشکل‌ساز شده است، بیان کرد: منکر آن نیستیم که برای انجام بسیاری از اقدامات و ایجاد زیرساخت‌ها باید مالیات دریافت شود ولی بهتر است با بررسی بیشتری در این زمینه اقدام شود.  وی با اشاره به اجباری شدن استفاده از صندوق مکانیزه در واحدهای صنفی گفت: بهتر است کمی در این زمینه تأمل کرده و بررسی‌های بیشتری انجام شود. از طرفی باید برای اصناف بسترسازی و آموزش‌های لازم داده شود.