هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   210   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تقاضا کرد: افزایش مجدد تعرفه واردات اقلام فولادی

دبير انجمن توليدکنندگان فولاد ايران شرايط کنوني را بهترين زمان براي خريداران و مصرف کنندگان فولاد در کشور دانست‌. رسول خليفه سلطاني در نشست خبري انجمن توليدکنندگان فولاد ايران با اشاره به اينکه قيمت‌ها در بازار فولاد کشور در کف خود قرار دارد‌، افزود‌: با توجه به فرارسيدن فصل گرما و شروع ساخت وساز بايد بگويم هم اکنون در بهترين شرايط بازار براي مصرف کنندگان و خريداران قرار داريم و شايد در آينده نزديک ديگر شاهد چنين قيمت‌هايي در بازارنباشيم و به همين دليل به نظر من الان بهترين زمان براي خريد در بازار فولاد است‌.
وي در ادامه حذف اختصاص ارز مبادلاتي به واردات فولاد و محصولات فولادي را يکي از دستاورد‌هاي بزرگ انجمن توليدکنندگان فولاد دانست و گفت‌: فولادسازان نيز از اختصاص ارز مبادله‌اي به واردات مواد اوليه فولاد صرف نظر کردند و جالب است که بدانيد بعد از اقدام فولادسازان‌، بخش‌هاي ديگري ازجمله توليدکنندگان پيچ و مهره نيز تصميم گرفتند تا پيشنهاد حذف ارز مبادله‌اي به محصولات بعد از زنجيره فعاليت خود را مطرح کنند‌.
دبير انجمن توليدکنندگان فولاد ايران افزود‌: در همين حال تقاضا‌هاي بيشتري براي افزايش تعرفه واردات مطرح شده تا از اين طريق توليدکنندگان محصول بتوانند محصول خود را با فولاد داخلي توليد کنند‌.
خليفه سلطاني با اشاره به شرايط موجود در منطقه و امکان صادرات فولاد ايران به کشور‌هايي مانند عراق و افغانستان اظهار کرد‌: ما در حال پيگيري جدي اختصاص جوايز صادراتي به فولادسازان صادرات محور هستيم و در همين حال بايد واردات فولاد به شکل جدي‌تري کنترل شود‌. وي با بيان اينکه برخي تعرفه‌هاي اعمال شده روي واردات فولاد با وجود افزايش در ابتداي سال باز هم کافي نيستند‌، عنوان کرد‌: به همين دليل تقاضاي افزايش مجدد تعرفه واردات برخي اقلام فولادي را داريم.