رنگ مناسب دیوار

شمار نشریه : 210

گروه معماری و دکوراسیون: تابه‌حال شده به خانه‌یکی از دوستانتان بروید و از ترکیب رنگی که در فضا استفاده کرده، لذت ببرید و مایل باشید آن را در خانه خودتان هم اجرا کنید؟.
شما به‌سرعت به رنگ‌فروشی می‌روید اما هنگامی‌که مقابل حجم عظیمی از رنگ‌ها قرار می‌گیرید، خشکتان می‌زند. تردیدتان طبیعی است. انتخاب رنگ برای فضای خانه کاری بسیار دشوار است. در این شرایط سؤالات زیادی در ذهن ایجاد می‌شود. چه رنگی را برای دیوارها انتخاب کنم که به مبلمان و فرش خانه بیاید؟ رنگ موردعلاقه‌ام را در کجای خانه به کار برم؟ و...
ممکن است شما در این انتخاب، اشتباهاتی را مرتکب شوید. اما نگران نباشید، ما نکاتی را که به زیبایی خانه شما لطمه می‌زند، برایتان آورده‌ایم:
1. رنگ‌هایی که شما در خانه خود به کار می‌برید، باید رنگ‌های موردعلاقه‌تان باشد، نه آن چیزی که با مد روز پیش می‌رود. حتی اگر رنگ مد سال را دوست دارید، بهتر است در ابعاد کوچک مانند بالشتک‌ها از آن استفاده کنید نه در کل فضای خانه، تا اگر روزی دلتان را زد، مجبور نباشید هرروز تحملش کنید.
2. از رنگ کردن دیوارها در مرحله اول و اضافه کردن مبلمان و پرده‌های منطبق با آن، خودداری کنید. شما در مرحله اول باید چیدمان خود را با لوازمی که دارید مانند فرش یا مبل آغاز، سپس رنگ دیوار را متناسب با آنها انتخاب کنید.
3. برخی رنگ‌ها تنها زیر نور طبیعی زیبا به نظر می‌رسند، اما زمانی که چراغ‌ها را روشن می‌کنید، رنگشان تغییر می‌کنند. بنابراین قبل از انتخاب رنگ دیوارهای خانه، آن را در برابر نورهای مختلف امتحان کنید.