هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   210   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

صوفیـه مرکز فرهنگ بلغارستان

بلغارستان در جنوب شرقي اروپا واقع‌شده است. پایتخت این کشور صوفيه و مذهب رسمي آن مسيحي ارتدکس و 9 درصد از آنها مسلمان‌اند .زبان رايج اين کشور بلغاري است. بلغارستان داري تاريخ غنی است و ريشه در اعصار كهن دارد .مهم‌ترین و دیدنی‌ترین شهرهای این کشور صوفیا و وارنا هستند.
صوفیه شهری است محصور بین رشته‌کوه‌ها, یک شهر بزرگ صنعتی که مرکز فرهنگ و خلاقیت بلغارستان نیز است . با وجود خیابان‌های عریض ، پارک‌های زیبا و ساختمان‌های جدید و مدرن به‌سختی می‌توان باور کرد که این شهر قدمت تاریخی 1000 ساله دارد. با ما به پایتخت بلغارستان سفر کنید تا با برخی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری آن آشنا شویم:
پل عشاق ( LOVER BRIDGE )
 این پل مکانی است که بسیاری از جوانان و عشاق صوفیه در آن جمع می‌شوند و از مناظر زیبای صوفیه لذت می‌برند. این پل عابر پیاده در یکی از جاده‌های اصلی صوفیه واقع‌شده و مشرف‌به کوهستان Vitosha می‌باشد. در این منطقه یک گالری هنری هم برگزار می‌شود.
تئاتر ملی ایوان وازوف 
در مرکز شهر ساختمان تأثیرگذاری وجود دارد، که محل بزرگی برای کسانی است که عاشق تئاتر و نمایش اند. شما در آنجا می‌توانید نمایش‌های زیبایی را ببینید که توسط بازیگران معروفی اجرا می‌شوند. 
مرکز تئاتر ملی ایوان وازوف در سال 1888 و به سبک نئوکلاسیک ونیزی بنا شد، و بیشتر برای اجراهای معروف و بازیگران مطرح و بزرگش مشهور است. درون بنا نیز تأثیر و بوی تئاتر به‌خوبی به مشام می‌رسد. در نزدیک این بنا دو کافه دنج وجود دارد برای کسانی که تمایل به صحبت در مورد تئاتر و نمایش دارند و همزمان می‌خواهند قهوه‌ای بنوشند.
 میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ 
میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ)، که با نام باتنبرگ نیز معروف است، بزرگ‌ترین میدان صوفیه، پایتخت بلغارستان می‌باشد که نام آن برگرفته‌شده از الکساندر جوزف باتنبرگ ، اولین شاهزاده بلغارستان مدرن است.