هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   209   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آشپزخانه های کوچک اما کاربردی

مطالب بسیاری در مورد دکوراسیون خانه‌های کوچک نوشته و منتشرشده‌اند. اما بسیاری از آنها یا هزینه‌های بسیاری دارند یا در خانه ما ایرانی‌ها خیلی کاربرد ندارند. اما در این مطلب کوتاه، سه آیتم را برایتان یادآوری کرده‌ایم که می‌توانید با توجه به آنها، از آشپزخانه‌های کوچک استفاده بهتری داشته باشید. 
1-میز سفید
یکی از بهترین ترفندهای دکوراسیونی برای خانه‌های کوچک، استفاده از رنگ سفید است. این رنگ علاوه بر اینکه خودش روشنایی دارد و خفگی فضا را از بین می‌برد، بازتاب‌دهنده نور هم هست و به همین دلیل، برای فضاهای کوچک گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود. در آشپزخانه‌های نقلی که جای زیادی وجود ندارد، ترجیحاً همه کاشی‌ها، پرده‌ها، پنجره‌ها، سقف، کف، کابینت‌ها و حتی میز را به رنگ سفید انتخاب کنید.
2- میز چرخ‌دار
این نوع میزها دوکاره هستند. هم به‌عنوان میز غذاخوری می‌توان از آنها بهره گرفت و هم به‌عنوان کانتر یا جزیره آشپزخانه برای انجام کارهای آشپزی. این میزها را به رنگ روشن انتخاب کنید. اما اگر دوست دارید فضای آشپزخانه رنگ داشته باشد و خیلی یکدست یا مرده به نظر نرسد، می‌توانید صندلی‌های رنگی، مثلاً قرمز برای آن انتخاب کنید.
3-در خانه‌های کوچک باید از هر سانتی‌متر خانه بهره گرفت
برای این منظور، می‌توانید هر بخش را برای چندین منظور مورداستفاده قرار دهید. به‌طور مثال، یک میز ناهارخوری می‌تواند فضایی برای استراحت، انجام کارهای اداری و حتی تماشای تلویزیون نیز باشد. البته برای این منظور، باید میز و صندلی‌های راحت خریداری کنید.