هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   208   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

معماری هتل تاریخی لوزان سوییس

کاخ تاريخي بوري واژ که محل مذاکرات هستهاي ايران با 1+5 بود، بنايي به جامانده از معماري اواخر قرن 19 ميلادي است که در سراسر اروپا به خاطر قدمت تاريخي و بالا بودن کيفيت خدماتش شناخته شده و پرطرفدار است. اين هتل زيبا در دشتي سرسبز به وسعت 10 هکتار واقع شده و درحالي که به منظره بينظير درياچه ژنو و کوههاي برافراشته آلپ مينگرد، لحظات خاطره انگيزي براي ساکنانش ميآفريند.

کاخ تاريخي بوري واژ از سال 1861 تاکنون هرگز درهايش به روي مهمانان بسته نشده و در طول عمر خود پذيراي افراد مشهوري همچون ويکتور هوگو، چارلي چاپلين، کوکو چنل، نلسون ماندلا و تينا ترنر بودهاست. اين تنها تعداد کمي از نامهاي افراد شناخته شدهاي است که شبي را در اين هتل گذراندهاند. هتلي که پذيراي سران کشورهاي 1+5 و محمدجواد ظريف و همراهانش بود.

معماري مجلل، فضاي کلاسيک و استفاده از اشيايي با قدمت تاريخي، شکوه خاصي به اين هتل زيبا بخشيدهاست. طراحي هتل با اين هدف انجام شده که هر فرد در آن حس فضاي گرم و صميمي خانه خود را داشته باشد. نگاهي به فضاهاي عمومي و خصوصي کاخ« بوريواژ» اين موضوع را تأييد ميکند که طراح در اين امر موفق بودهاست.

اتاقهاي هتل بوري واژ

اتاقهاي هتل با ديد به باغ و درياچه زيباي ژنو آرامش را به ساکنان خود هديه ميدهند.

براي انتخاب اتاقها 5 دسته بندي وجود دارد. بسياري از آنها توسط پيير ايو رکان (Pierre‌- Yves Rochon‌) در سال 2012 بازسازي شدهاست.

سوئيتهاي هتل بوري واژ

به لطف معماري سخاوتمندانه اواخر قرن 19 ميلادي، سوئيتهاي کاخ بوري واژ وسعتي بين 100 تا 140 مترمربع دارند. هرکدام از سوئيتها تم رنگي و طراحي دکوراسيون داخلي منحصربه فردي را ارائه ميدهد. هيچ يک از آنها به ديگري شبيه نيست و به تنهايي حس و حالي متفاوت را القا ميکند.

بر اساس نظرسنجيها ميزان رضايت مراجعه کنندگان به استخر، فضا و سالن ماساژ هتل نشانه کيفيت خدمات آن بودهاست. در طراحي فضا و انتخاب وسايل و لوازم در اين قسمتهاي هتل بوري واژ تلاش شدهاست که از بهترينها در دنيا استفاده شود. تجهيزات ورزشي و مربيان متخصص آماده ارائه خدمات به مشتريان هستند.

رستورانها و نحوه پذيرايي در هتل بوريواژ

طراحي زيبا و با شکوه رستورانهاي اين هتل در فضاي بسته و نيمه باز توانسته لذت خوردن غذاهاي خوشمزهاش را چند برابر کند. اين رستورانها با ديدي مناسب به فضاي سبز و درياچه ژنو از مهمان خود پذيرايي ميکند.

برگزاري جلسات و جشنهاي مناسبتي در هتل بوري واژ

فضاهاي طراحي شده در هتل تاريخي بوريواژ، پذيراي برگزاري همايشها، کنفرانسها، ناهارهاي کاري، مراسم ازدواج، سالگرد تولد و... است. طراحان هتل براي هرکدام از اين مناسبتها فضايي متناسب با آن را طراحي و اجرا کردهاند. اين هتل براي برگزاري مراسم در فضاي باغ زيبايش نيز آمادگي دارد و از مهمانان جشن ازدواج نيز بر روي قايق شناور در درياچه پذيرايي خواهد کرد.