هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   207   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

قفل دیجیتال

گروه بازار ساختمان: قـفل محصولي است کـه بـر روي انواع درهاي ورودي ساختمان بهمنظور افزايش امنيت و  جلوگيري از سرقت نصب ميشود و  انواع گوناگوني دارد. با پيشرفت علم و استفاده از فناوريهاي نوين در ساخت مصالح و آلات ساختماني ، محصولات امنيتي نيز از اين تکنولوژيها بيبهره نمانده و قفلهاي ديجيتالي با بهرهگيري از دانش روز، هماکنون در بازار مصرف ايران طرفداران زيادي پيداکرده است. اين محصولات با سيستمهاي متنوع امنيتي که در آن بهکاررفته آرامش و امنيت هر چه بيشتر را براي کاربر به ارمغان ميآورد. مطابق روال گذشته و در ادامه سلسله مطالب پيام ساختمان تحت عنوان «کالاي برتر» در اين شماره از نشريه به بررسي بازار قفل ديجيتال پرداختهايم .لازم به ذکر است که مطالب عنوانشده در اين گزارش تنها نظرات فعالان توليد و عرضه اين محصولات است و پيام ساختمان صحت آنها را لزوماً تأييد يا رد نميکند. ضمن اينکه از چاپ اظهارات موافقان يا مخالفان استقبال ميکنيم.

مشخصات قفل ديجيتال

احسان موحدي، کارشناس فروش قفل ديجيتال در مورد اين کالا به پيام ساختمان گفت: قـفل ديجيتال محصولي است کـه بـر روي انواع درهاي ورودي ساختمان بهمنظور دسترسي سريع و آسان به قـفل، افزايش امنيت، زيبايـي و قفلکردن در نصب ميشود و با سيستمهاي متنوع امنيتي که در آن بهکاررفته است، آرامش و امنيت هر چه بيشتر را براي کاربر به ارمغان ميآورد.

 وي در مورد کاربرد قفل ديجيتال اظهار داشت: اين قفـل به هنگام بسته شدن در بهصورت خـودکار قفل ميشود . وقتي در قفل باشد از خـارج نميتوان بدون مجوز وارد شد ولي از داخـل امکان خروج وجـود دارد، فقط کافي است دستگيره را پايين بکشيد تا در باز شود و پس از بستن در، بار ديگر بهصورت خودکار قفل شود.اگر قفل را به ريموت کنترل مجهز کنيد، ميتوان از آن بهعنوان مجوز از طرف فرد مستقر در خارج از اتاق و يا فـرد داخل اتاق استفاده کرد .اين امکانات،قفلها را به ايـده آل ترين نـوع کنتـرل عبور و مرور تبديل ميکنند.

قيمت مناسب،کيفيت و کارايي بالا

پيراينده، کارشناس فروش شرکت آکام به پيام ساختمان گفت: قفلهاي ديجيتالي اين شرکت داراي 25 ماه گارانتي تعويض و 10 سال خدمات پس از فروش ميباشد . وي افزود: اين محصولات به دليل قيمت مناسب در سطح بازار و همچنين کيفيت و کارايي بالا ، مورداستفاده کليه مکانها اعم از دولتي، شرکتهاي خصوصي، مراکز و حتي منازل و غيره قرار ميگيرد. وي در  مورد رنج قيمت اين کالا  اظهار داشت : قفل ديجيتال با دستگيره حدود 768هزار تومان و بدون دستگيره آن از 398 هزار تا 747 هزار تومان قيمت دارد.

پيراينده در مورد مشخصات قفل ديجيتال با دستگيره گفت: جابهجا شدن اعداد بر روي صفحه لمسي (جهت بالا بردن ايمني)،دو روش براي باز کردن قفل (کد رمز يا کليد ديجيتالي)کليد ديجيتالي قابلحمل با قابليت چشمک زدن، قابلنصب بر روي انواع درهاي آپارتماني،سيستم ضد هک ، آژير خطر در صورت ورود اشتباه رمز و يا دستکاري قفل وازمشخصات اين نوع قفل ها است.

تشخيص شبکيه و چهره

مالي، مديرعامل فرافن سامانه آسيا به پيام ساختمان گفت: تمام محصولات ما داراي تنوع ظاهر بوده و با استفاده از متريال هاي با کيفيت ساختهشده است، ضمن اينکه با ويژگيهاي امنيتي RFID با بردهاي کوتاه و بلند، شناسايي بيومتريک مانند تشخيص اثرانگشت، تشخيص شبکيه و تشخيص چهره توانسته مشتريان خوبي براي خود داشته باشد .

وي  با اشاره به اينکه  ارائه محصولات جانبي کنترل تردد شامل انواع قفلهاي ديجيتال آپارتماني و هتلي با تکنولوژي هاي بيومتريک و RFID و انواع قفلهاي الکترومکانيکي و الکترومگنتيک نيز که در کنترل تردد استفاده ميشوند از خدمات ديگر مجموعه متبوعش ميباشد، در مورد رنج قيمت قفلها اظهار داشت: اين قفلها از 350هزار تومان تا 2ميليون تومان قيمت دارد که داراي دستگيره و روکش بسيار باکيفيت است.

در جدول ليست قيمت برخي از برندهاي قفل ديجيتال در بازار براي اطلاع مخاطبان نشريه آمده است.