هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   160   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

شورا باید پرسشگر و پاسخگو باشد

گروه گزارش:مهندس قادر نصیری ترزنق متولد شهرستان خلخال در استان اردبیل است ولی به گفته خودش، سکونت بیش از 10 سال در ملارد، وی را شهروند این شهر کرده است. وی یک فعال در حوزه مطبوعات است و تا امروز بیش از 15 سال است که در رسانه های مختلف کشور قلم زده است. انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و کاندیداتوری مدیر مسئول و سردبیر پیام ساختمان در این دوره از انتخابات شوراها بهانه ای شد تا با وی گپ و گفتی داشته و با نقطه نظرات و دیدگاه های وی در این رابطه بیشتر آشنا شویم.

پیام ساختمان:اگر چه بسیاری از خوانندگان پیام ساختمان شمار را می شناسند ولی لطفا خودتان را بیشتر معرفی کنید.

بنده قادر نصیری، سردبیر و مدیرمسئول دوهفته نامه پیام ساختمان هستم. از سال 1373‌ که وارد دانشگاه شدم به طور رسمی وارد عرصه مطبوعات شدم که از آن زمان تاکنون در حوزه های مختلف مطبوعاتی از ویراستاری تا خبرنگاری، سردبیری و مدیر مسئولی مشغول با فعالیت هستم.

پیام ساختمان:فکر می کنید چه ویژگی هایی شما را مناسب عضویت در شورای شهر کرده است؟

من به عنوان یک فعال رسانه ای و پرسشگر می توانم با شفاف سازی و ارتباط سازنده تر با ارباب رسانه ها پرسش های مردم شهرستان و مشکلات آنها را بهتر به گوش مسئولان در مجلس شورای اسلامی ، دولت ، شهرداری ها و سایر سازمان ها و ارگان های دولتی و غیر دولتی برسانم. از طرف دیگر به عنوان یک پرسشگر و خبرنگار چون همواره انتظار داشته ام پاسخ درست از طرف پاسخگو دریافت کنم، مردم پرسشگر و سوال کننده از شورا را بهتر درک خواهم کرد و خود را موظف به پاسخگویی می دانم . همچنین در بازدیدهای مسئولان بلندپایه کشوری و استانی و در مناسبت های مختلف زبان گویای مردم شریف ملارد، مارلیک،سرآسیاب وشهرک طلاییه بوده و خواسته های مشروع مردم را به گوش مسئولان خواهم رسانید. با مسئولان محترم شهرستان، امام جمعه محترم، ریاست محترم ادارات، فرماندهی سپاه پاسداران ، نیروهای انتظامی و سایر مسئولان و مدیران و بانک‌های شهر تعاملی مثبت و مطلوب داشته و انتظار دارم که این عزیزان نیز حمایت خود را از شورا و مردم شهر خود دریغ نفرمایند.

پیام ساختمان:مهم ترین مشکلات شهر ملارد را چه می دانید؟

عمده ترین مشکلات شهر به نظر من نبود زیرساخت های فرهنگی، هنری، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی، رفاهی، عمرانی و امنیتی به علت نوپا بودن شهرستان است. البته اوضاع کنونی این شهر نسبت به چند سال گذشته بهتر شده و با نگاه به گذشته شهر می توان اظهار رضایت نمود، اما در مقایسه با شهرستان ها و شهرهای مشابه در استان تهران و همین شهرهای همجوار خودمان مانند" اندیشه" و" صفادشت" متوجه می‌شویم که هنوز بسیاری کاستی ها در شهرمان وجود دارد که باید با یک برنامه ریزی دقیق این نواقص را رفع کرد.

پیام ساختمان:شما خودتان از طرف یک جناح سیاسی خاص حمایت می شوید؟

من خود را وابسته به جناح مردم می دانم و در شورا هم، حتما ازگروه های مشاور ان فرهنگی معلمان،دانش آموزان، دانشجویان نخبگان ، کارشناسان و متخصصان مردمی که امکان حضور همه شان در شورا فراهم نیست ،کمک خواهم گرفت. با وجود حمایت مردم، برای ساخت یک شهر خوب، جای هیچ نگرانی نیست. من در مسایل شورایی جناحی عمل نمی کنم بهترین جناح، متن مردم است و خودم را وابسته به جناح مردم می دانم. چون به غیر از خواست خداوند، همه چیز خود را از مردم دارم و شعارم نه، بلکه عملم همواره « از مردم ، با مردم و برای مردم» بوده است. این ادعا را بنده در طول بیش از 15 سال سابقه کاری مطبوعاتی با وجود همه ناملایماتی که در این حرفه است به اثبات رسانده‌ام.تا زمانی که لطف خدا و حمایت و دعای مردم هست، جای هیچگونه نگرانی از عدم وابستگی به هیچ گروه و جناحی نیست.

پیام ساختمان:به نظر شما مردم برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود چه معیارهایی را باید مد نظر قرار دهد؟

به نظر بنده اصل اول، معیار صداقت ، امانتداری و رعایت حلال و حرام است. همچنین عضو شورای شهر باید از بطن جامعه برخاسته و در بین مردم زندگی کند و دلسوز مردم و جامعه خود باشد.

پیام ساختمان:چه توصیه ای به سایر کاندیداهای شورای شهر و مردم شهرستان ملارد دارید؟

از کاندیداهای دیگر تقاضا دارم به هیچ عنوان دست به تخریب رقیبان نزنند و شعارهای بیهوده و بی اساس ندهند؛ بلکه به جای شعار، به این فکر باشند که چگونه عمل کنند. از مردم عزیز ملارد، مارلیک،سرآسیاب وشهرک طلاییه هم درخواست می کنم با بینش و دقت کافی دست به انتخاب بزنند، زیرا این انتخاب، سرنوشت چهار سال آینده شهر را تعیین خواهد کرد. انشالله شاهد شورای قوی در آینده باشیم.