هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   160   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیشتازان صنعت و دانشگاه به شورا می روند

 

با نزدیک شدن به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، شاهد شکل‌گیری تشکلی قوی و منسجم از متخصصان کشور هستیم، که با زیرپوشش داشتن گروه‌های وسیعی از متخصصان، اساتید دانشگاه، کارآفرینان، کارگران و ... برنامه‌هایی علمی و اجرایی دقیقی برای رفع مشکلات و معضلات شهر تهران دارد. پیشتازان صنعت و دانشگاه با داشتن نامزدهایی صاحب فکر و باتجربه، از ناحیه تمامی طیف‌های دانشگاهی، فعالان حوزه‌های بازرگانی، صنعت و معدن، تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، مهندسان و مدیران اجرایی حمایت و پشتیبانی می‌شود.

خانم فاطمه دانشور، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران؛ علی‌اصغر صباغ الوانی، دکتری مهندسی پلیمر و رنگ و استاد دانشگاه امیرکبیر؛ اقبال شاکری، دکترای مهندسی و مدیریت ساخت و استاد دانشگاه امیرکبیر، دکتر هیربد معصومی، معاون سابق و مشاور ارشد فعلی شهردار تهران و مهندس حمیدرضا سیفی، رئیس انجمن صنفی پیمانکاران و رئیس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان تهران، نامزدهای شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران هستند که از حمایت «پیشتازان صنعت و دانشگاه» برخوردارند.

استاد دانشگاه

حمیدرضا سیفی، متولد 1351 در شهرری است. وی مدرک کارشناسی ارشد خود را با گرایش مدیریت سیستم و بهره وری از سازمان مدیریت صنعتی اخذ کرده و در حوزه‌های برق و عمران سابقه حرفه‌ای زیادی دارد. مهندس سیفی در حال حاضر عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام نور، رئیس انجمن صنفی پیمانکاران، عضو هیئت‌مدیره کانون سراسری انجمن‌های پیمانکاری کشور و رئیس هیئت‌مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی استان تهران است.

استاد دانشگاه

اقبال شاکری، دارای مدرک دکترای مهندسی و مدیریت ساخت و استاد دانشگاه امیرکبیر است. وی همچنین مشاور و معاون عمرانی، دانشجویی-فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مشاور و مدیر پروژه‌های زیربنایی در وزارت نیرو و راه و شهرسازی و شهرداری، دبیر کل اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان در اروپا، رئیس هیئت‌مدیره انجمن مدیریت پروژه ایران است که برای اولین بار در ایران آیین‌نامه پروژه‌های زیربنایی به روش BOT را تدوین کرده است.

استاد دانشگاه

علی‌اصغر صباغ الوانی، متولد 1346 در تهران، جانباز و عضو خانواده شهدا است. وی هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گذرانده و در حال حاضر عضو هیئت‌علمی و دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) است. وی رئیس پژوهشگاه صنایع رنگ ایران، رئیس انجمن علمی صنایع رنگ ایران، مشاور سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مجری طرح رنگ در منظر شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مدیر گروه رنگ پژوهشکده رنگ و پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دبیر و عضو هیئت‌مدیره انجمن علمی صنایع رنگ ایران و ... است.

بانوی بازرگان

فاطمه دانشور، متولد سال ۵۳، مدیرعامل و مؤسس یک شرکت تجاری و یک موسسه خیریه است. او عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و بنیان‌گذار مؤسسه نیکوکاری مهر آفرین است.داستان زندگی و تلاش‌های دانشور می‌تواند برای هر زن ایرانی سرمشق باشد. او زمانی که تنها ۲۷ سال داشت بدون سرمایه مالی زیاد و با پشتکار فراوان، کسب‌وکار شخصی خودش را شروع کرد. بزرگ‌ترین سرمایه دانشور جسارت و روابط عمومی بالایش بود. او لیسانس مدیریت خدمات بهداشتی و فوق‌لیسانس مدیریت دارد.

پدر طرح تفصیلی تهران

دکتر هیربد معصومی، که با تصویب طرح تفصیلی تهران لقب «پدر طرح تفصیلی تهران» را از آن خود کرد تا آخرین روزهای سال 90 به مدت سه سال معاون شهرسازی تهران بود و اکنون با عنوان «مشاور ارشد» در کنار قالیباف است. معصومی دکترای آمایش شهری از شهر کان در فرانسه دارد و حتی شنیده می‌شود در صورتی که قالیباف رئیس‌جمهور شود وی یکی از مطرح ترین گزینه‌ها برای تصدی مقام شهردار تهران است.