پیکر زنده یاد علی اکبر آقایی روز یکشنبه از مقـابـل مجلس شورای اسلامی تشییع مـی شـود

شمار نشریه : 206

در آخرين ساعات کاري روز پنجشنبه 20 فروردين ماه که مشغول تهيه نشريه براي ارسال به چاپخانه بوديم خبري تلخ و ناگوار رسيد مبني بر اين که صنعت ساختمان کشور يکي از بهترين حاميان و نشريه پيام ساختمان يکي از بهترين دوستان و مشوقان خود را از دست داده است: نايب رئيس کميسيون عمران مجلس و رئيس پيشين آن در سن 68 سالگي بر اثر ايست قلبي دار فاني را وداع گفت.

زنده ياد علي اکبر آقايي مغانجويي نيمي از عمر اداري اش در وزارت راه و نيمي ديگر در مجلس گذشت. وي با تحصيلات کارشناسي در دو رشته مهندسي عمران و حقوق قضايي و همچنين دو مدرک کارشناسي ارشد در رشته هاي حقوق و مديريت، بيش از 13 سال معاون وزارتخانه بود و چهار دوره نيز در مجلس شوراي اسلامي حضور داشت که البته در سه دوره رئيس کميسيون عمران و در دوره چهارم نايب رئيس اول آن كميسيون بود. گذراندن دوره هاي عالي مديريت استراتژيک، رياست گروه پارلماني دوستي ايران و پاکستان و نيز تاليف کتاب هاي ارزيابي يا برآورد خسارت هاي وارده در راه سازي، آثار جنگ بر معاهدات بين المللي، مهاجرت و روش هاي جلوگيري از آن و نيز مجموعه سه جلدي قوانين وزارت راه و ترابري از ديگر فعاليت هاي مرحوم آقايي بود. روحش شاد و يادش گرامي باد.

گفتني است مراسم تشييع پيکر مرحوم علي اکبر آقايي ساعت 11 روز يکشنبه 23 فروردين از مقابل مجلس شوراي اسلامي انجام خواهد شد و مجلس ختم آن مرحوم نيز روز سه شنبه 25 فروردين از ساعت 14 تا 30/17 در مسجد نور واقع در ميدان فاطمي بر گزار مي شود. همچنين به همين مناسبت روز پنج شنبه 27 فروردين نيز مراسم ديگري در مصلاي شهر سلماس، زادگاه مرحوم آقايي برگزار خواهد شد.