تفاهم‌نامه‌ باستان‌شناسی ایران و اتریش

شمار نشریه : 205

سفیر اتریش در تهران با امضای تفاهم‌نامه‌ای در زمینه‌ فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی، ایران را کشوری صاحب فرهنگ غنی دانست.
بر اساس تفاهم‌نامه‌ پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه «اینسبروک» اتریش دو طرف در انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی در زمینه‌های باستان‌شناسی همکاری می‌کنند. این تفاهم‌نامه در محل پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به امضای سید محمد بهشتی ، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری  و «فردریش اشتیفت»، سفیر اتریش رسید و بر اساس آن دو طرف در زمینه‌های تبادل پژوهشگران، اساتید و دانشجویان، همکاری‌های پژوهشی در زمینه‌های باستان‌شناسی و برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی مشترک همکاری می‌کنند.
فردریش اشتیفت در این دیدار با اشاره به جایگاه متمایز ایران به‌عنوان کشوری صاحب فرهنگ، این تفاهم‌نامه را بستر مناسبی برای همکاری در حوزه‌های مختلف میراث فرهنگی دانست.
سید محمد بهشتی نیز با ابراز خرسندی از سوابق همکاری‌های گذشته با اتریش در برپایی نمایشگاه «7000سال هنر ایران » در موزه‌ وین، این تفاهم‌نامه را زمینه‌ خوبی برای گسترش روابط میان دو کشور دانست .
«گابریله یوئن»، رایزن فرهنگی سفارت اتریش در تهران نیز در این ملاقات با قدردانی از فرصت فراهم‌شده برای تحقق همکاری‌ها، این تفاهم‌نامه را موجب شناخت بیشتر و انتفاع ایران از بازار گردشگری اتریش دانست و تصریح کرد: علاقه‌مندان بسیاری در اتریش مشتاق شناخت بیشتر ایران هستند.