ایجاد رشته دکترای معمـاری در دانشگاه آزاد خلخـال

شمار نشریه : 205

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خلخال گفت: رشته تحصیلی دکترای معماری به زودی در این دانشگاه ایجاد می‌شود.
حسین علیپور در آیین اختتامیه نمایشگاه معماری دانشجویان رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی خلخال افزود: مقدمات کار برای راه‌اندازی این رشته فراهم‌شده و در سال تحصیلی آینده نسبت به جذب دانشجو اقدام خواهد شد.
وی از تحصیل بیش از دو هزار و 500 دانشجو در 80 رشته تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی خلخال خبر داد و گفت: با راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی در سال‌های اخیر تعداد دانشجویان غیربومی این دانشگاه به‌طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته است. 
علیپور اظهار کرد: 120 دانشجوی رشته تحصیلی معماری در سه مقطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این مرکز آموزشی مشغول تحصیل هستند.
فرماندار خلخال نیز رشد کمی و کیفی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و از مسئولان این واحد دانشگاهی در ارتقای سطح علمی دانشگاه و راه‌اندازی چند رشته تحصیلات تکمیلی در دو سال اخیر تقدیر کرد.
مهدی احمدی افزود: ظرفیت و پتانسیل‌های دانشگاهی موجود از جمله دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته معماری در خلخال برای اجرای طرح‌های جامع شهری مفید است.  وی ادامه داد: به‌کارگیری توان دانشجویان نخبه در این رشته، مسئولان شهرستان را در زیباسازی چهره شهرها و کاربرد سبک‌های معماری ایرانی ، اسلامی کمک خواهد کرد.
در این مراسم از اولین نشریه انجمن علمی معماری دانشگاه آزاد اسلامی خلخال با عنوان« زاویل» رونمایی و با اهدای لوح سپاس و هدایایی از اساتید و دانشجویان تلاشگر در برگزاری نمایشگاه معماری و سازندگان ماکت‌های برتر نمایشگاه تجلیل شد.