هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   205   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آپارتمان‌های زیر 200 میلیون تومان در تهران

خریدوفروش واحدهای مسکونی متراژ کوچک یا ارزان‌قیمت چند سال ساخت، در شرایط کنونی کمک می‌کند تا بخشی از رکود بازار مسکن کمرنگ شود. گزارش‌های پیام ساختمان از دفاتر مشاوران املاک سطح شهر  بیانگر آن است که علیرغم رکود موجود و کاهش معاملات مسکن ،در بازار خریدوفروش بیشتر سراغ واحدهای کوچک را می گیرند.یک واحد 55 متری در مرکز تهران (خیابان خیام) در اسفندماه به  قیمت هر مترمربع 2 میلیون و 200 هزار تومان از سوی مالک برای فروش گذاشته‌شده است. طبق گفته مالک، واحد مذکور از 24میلیون تومان وام برخوردار است و از سوی دیگر قابلیت سپردن به بازار اجاره با ارزش 26 میلیون تومان رهن را دارد. به همین خاطر این فایل فروش با عنوان «فروش ویژه فقط تا 30 روز» به مشتریان عرضه‌شده است.
در حوالی اتوبان امام علی (ع) نیز یک واحد 63 متری با قیمت پیشنهادی یک‌میلیون و 980 هزار تومان به فروش گذاشته‌شده است. این واحد 3 سال ساخت علاوه بر پارکینگ و انباری ، 25 میلیون تومان وام نیز دارد.
آپارتمان‌های ارزان در تهران
یک مشاور املاک به پیام ساختمان گفت: اگر شخصی به تهران تعلق‌خاطر دارد، می‌تواند یک واحد 75 متری نوساز در منطقه خلیج‌فارس را با قیمت 157 میلیون تومان بخرد . تاری افزود: البته بیشتر واحدهای این منطقه دارای پارکینگ و انباری است که یک حسن محسوب می‌شود .
مشاور املاک دیگری نیز با اشاره به اینکه که اگر شخصی می‌خواهد یک واحد خوش‌ساخت با تمام امکانات را با قیمت کمتر از 200میلیون تومان خریداری کند ، به منطقه پلیس سری بزند، به پیام ساختمان گفت: در این منطقه می‌توانید هر مترمربع واحد مسکونی را از 2میلیون‌تا 2میلیون و 200 هزار تومان خریداری کنید .ابوذر افزود: در حال حاضر یک واحد 68 متری بازسازی‌شده را می‌توانید زیر 150میلیون تومان خریداری کنید .
 جدول زیر در گفتگو با مشاوران املاک در تهران گردآوری‌شده است.