هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   159   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

واگذاري آپارتمان به طلبكاران شهرداري


  معاون شهردار تهران از برنامه‌ريزي براي تسویه‌حساب شهرداری با پیمانکاران طلبكار خبر داد.

معاون مالی و اداری شهردار تهران در جلسه علنی شورای شهر وعده داد: تا پایان این دوره مدیریت شهری، با تمامی مالکان املاک معارض پروژه‌های شهرداری مربوط به قبل از سال 91، تسویه حساب می‌شود.

پورزرندی به تشریح نحوه تسویه مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران تا پایان سال 91 پرداخت و افزود: با استقرار سیستم مدیریت جامع مالی شهرداری تهران پرونده طلبکاران از شهرداری از ابتدای تاسیس تا پایان سال 90 تجمیع شد که در نهایت کل مطالبات پیمانکاران به مبلغ 1200 میلیارد تومان رسید و خوشبختانه با پیگیری های اعضای شورای شهرتهران و شهرداری و تخصیص اعتبار ، حدود 617 میلیارد تومان از این بدهی در قالب چک و حواله و واگذاری برخی املاک ساخته شده از سوی سازمان نوسازی با اوراق مشارکت در مناطق جنوبی شهر تسویه حساب شد و مابقی تا پایان سال جاری تسویه خواهد شد.

معاون شهردار تهران با ارائه گزارشی درخصوص نحوه تسویه مطالبات پیمانکاران شهرداری تهران اظهار کرد: با استقرار سامانه الکترونیکی در شهرداری به دستور شهردار تهران، برای پرداخت طلب پیمانکاران سه تقسیم‌بندی به وجود آمد.

پورزرندي اضافه کرد: در این تقسیم‌بندی تمامی مطالبات پیمانکاران از سنوات گذشته تاکنون احصا ء گردیده و در سه گروه زیر 100 میلیون تومان، بین 100 تا 500 میلیون تومان و بیش از 500 میلیون تومان دسته بندی شد و برای هر یک از این گروه‌ها شرایط پرداخت ویژه‌ای در نظر گرفتیم.

پورزرندی با اشاره به منابع تامین مالی برای تسویه حساب با این پیمانکاران گفت: از آپارتمان‌های احداث شده توسط سازمان نوسازی شهرداری تهران برای تسویه حساب با پیمانکاران دارای 100 تا 500 میلیون تومان طلب استفاده شده است.