هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   159   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه


معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران اظهار داشت: باهمت کلیه مدیران و مسئولان شهری در استان کرمانشاه، حماسه‌ای جدید در نوسازی بافت‌های فرسوده این استان در راه است.

مجید کیان پور در گفتگو با خبرنگار پيام ساختمان با بیان اینکه 1785 هکتار بافت فرسوده در سطح استان کرمانشاه شناسایی شده است، گفت: تعداد 51205 واحد مسکونی در این محدوده سرشماری شده که از این میزان 1113 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تخریب شده و 3919 واحد مسکونی بنا گردیده است. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از ابتدای روند اعطای تسهیلات نوسازی تا کنون 4495 خانوار کرمانشاهی با استفاده از تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده صاحب‌خانه شده‌اند. وي افزود: در دو سال گذشته 2752 واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌های فرسوده استان کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و هم اکنون 589 واحد دیگر نیز آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با تهیه طرح ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی استان نيز گفت: تاکنون طرح توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرهای کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب (با استفاده از اعتبارات ملی) کنگاور، سنقر کلیایی و هرسین (با استفاده از اعتبارات استانی) تهیه و به تصویب ستاد ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی استانی رسیده است.

کیان پور با اشاره به پروژه‌های مهم ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی که در سطح استان کرمانشاه اجراشده شده است، گفت: در راستای تحقق سفر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به استان کرمانشاه، پیرامون ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی در شهرهای کرمانشاه، هرسین، سنقر، کنگاور و اسلام‌آباد غرب تاکنون جهت اجرای پروژه‌ها به میزان 20 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: امید است امسال با مشارکت استان و دفتر مقام معظم رهبری، متناسب با تعهدات در اجرای پروژه‌های ساماندهی و سکونتگاه‌های غیررسمی شهرهای مذکور اقدامات شایسته‌ای صورت گیرد.

معاون وزير راه و شهرسازي خاطرنشان کرد: با بازگشایی خیابان‌هاي شمالی، جنوبی، شرقی و غربی در محله فیض‌آباد شهر کرمانشاه، شاهد تسهیل در ترافیک این منطقه هستیم. همچنین پروژه‌های دیگری در محله فیض‌آباد نظیر ساخت مرکز بهداشتی- درمانی، مرمت خانه تاريخي جلیلیان، مجتمع‌های مسکونی گل‌ها و نرگس، مجتمع ورزشی نشاط، مجتمع فرهنگی – هنری غدیر و مرمت بازار افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.

مهندس کیان پور با یادآوری اینکه هفت پروژه در سکونتگاه‌های غیررسمی شهر کرمانشاه در آینده نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار امیدواری کرد: در سال جدید با مشارکت حداکثری مردم و سرمایه‌گذاران در بافت‌های فرسوده شهری شاهد خلق حماسه‌ای در نوسازی بافت‌های فرسوده این استان باشیم.