با همراهان پیام ساختمان در ششمین نمایشگاه در و پنجره

شمار نشریه : 202

ششمين نمايشگاه بينالمللي صنعت در و پنجره ايران روز جمعه سوم بهمن ماه، با حضور حسين اسپهبدي، مديرعامل نمايشگاههاي بينالمللي ايران، فرهاد امينيان مدير اجرايي نمايشگاهها، محمدجواد قنبري معاون امور نمايشگاهي شرکت سهامي نمايشگاههاي ايران، و در غياب مقامات وزارت صنعت و معدن و تجارت افتتاح شد. در اين نمايشگاه 470 شرکت از جمهوري اسلامي ايران و کشورهاي ترکيه، چين، اسپانيا، هنگ کنگ، ايتاليا، امارات، آلمان و تايوان جديدترين توليدات، تجهيزات و خدمات مربوط به صنعت در و پنجره، سيستمهاي کنترل تردد و ديگر صنايع وابسته را عرضه و در معرض ديد علاقه مندان قرار دادند.

برگزاري يک همايش و هشت کارگاه تخصصي در زمينههاي مختلف مربوط به صنعت توليد در و پنجره از ديگر برنامههاي جانبي ششمين نمايشگاه بينالمللي در و پنجره و صنايع وابسته بود. مطابق روال معمول، پيام ساختمان در ششمين نمايشگاه بينالمللي صنعت در و پنجره ايران با حضور در غرفهاي اختصاصي ضمن پوشش خبري نمايشگاه و توزيع رايگان نشريه، پاسخگوي سؤالات تخصصي بازديدکنندگان نيز بود. به سراغ مسؤلان شرکتهاي حاضر در اين نمايشگاه رفتيم تا مشکلات آنها را بشنويم و از نظرات و پيشنهادهاي آنها بهرهمند شويم:

تجديدنظر در مورد تفاهمنامه و تعرفه ايران و ترکيه

محسن صفايي مديرعامل گروه صنعتي همارشتن ، با بيان اين مطلب که شرکت ما توليدکننده پروفيل و در و پنجره يو پيويسي است، افزود: اگرچه نمايشگاه امسال خلوت بود اما شرکت ما همچنان مشتريان وفادار و سنتي خود را داشت . وي با انتقاد از ورود کالاهاي نامرغوب در اين صنعت اظهار داشت: در سالهاي گذشته همکاراني در همين صنف بودند که موفقيت به هر طريق را ملاک کار خود قرار دادند و با ترفندهاي مختلف نظير سبکسازي، کمفروشي، دامپينگ و زير قيمت فروشي به کسبوکار مشغول بودند و ديديم که بيشترين ضرر کنندگان مادي و عاطفي همانها بودند.

صفايي يادآور شد: فقط با دو اصل بهبود کيفيت و اصلاح قيمت ميتوان همچنان بازيگر نقش اول در اين رکود اقتصادي باقي ماند. وي از مسئولين خواست تجديدنظر جدي در مورد تفاهمنامه و تعرفه ايران و ترکيه در  مورد 240قلم که در داخل آن پروفيل نيز لحاظ شده، داشته باشند.

افزايش تعرفه واردات هيچ کمکي به صنعت کشور نميکند

فرزاد سالار کيا به پيام ساختمان گفت: شرکت ما توليدکننده در و پنجرههاي آلومينيوم اختصاصي«ترمال بريک»،« لورنزو» ترک و ايران، يو.پي. وي سي،نماي ساختمان «فريم لس» و«کرتين وال» است . وي در مورد ششمين نمايشگاه در و پنجره اظهار داشت: نمايشگاه امسال نشان داد اگر شرکتي محصول باکيفيت ،قيمت مناسب و مطابق استانداردهاي جهاني داشته باشد  همچنان بازار خود را از دست نخواهد داد.

مديرعامل شرکت پالومينو با اشاره به اينکه؛ در اين نمايشگاه توانستيم قراردادهايي در  سطح بالاي 5 هزار مترمربع ببنيديم ،افزود: اين شرکت براي اولين بار در سطح ايران با استفاده از برترين تکنولوژي روز دنيا ، پنجرهها و شيشههاي نانو را به مشتريان عرضه ميکند.  وي در مورد افزايش تعرفه واردات نيز اظهار داشت:افزايش تعرفه هيچ کمکي به صنعت کشور نميکند و مشکلاتي مانند افزايش قيمت پروفيل داخل ؛ عدم سرمايه در گردش بنگاههاي توليدي ؛ عدم تخصيص يارانههاي وعده دادهشده، دستاندرکاران بخش توليد را در تنگنا قرار داده است.

بعضي مصرفکنندهها فقط قيمت را در نظر ميگيرند

محمدرضا قنبري با اشاره به اينکه  شرکت متبوعش واردکننده محصولات از  کشور ترکيه است ، در مورد جديدترين محصول ارائهشده در ششمين نمايشگاه بينالمللي در و پنجره به پيام ساختمان گفت: ما در  اين نمايشگاه نسل جديد سيستم کشويي کاملاً آببند و هوابند در ابعاد 50/1 و ارتفاع 20/3 لنگه متحرک را عرضه کرديم .وي افزود: متأسفانه علي رغم حضور جدي شرکتها در اين نمايشگاه حضور بازديدکنندهها و مسئولان بسيار کمرنگ بود .

  مدير بازرگاني برج خورشيد در پاسخ به اين  سؤال که فکر ميکنيد چه آسيب يا تهديدي متوجه اين صنعت است،اظهار داشت: بعضي مصرفکنندهها فقط به دنبال قيمت هستند و وقتي به دنبال قيمت باشيم در نتيجه بايد يک سري امتيازها و ويژگيها در نظر نگيريم و از کيفيت کار صرفنظر کنيم.

دستاورد ملي حاصل اعتماد ما است

مجيد دهقان پور که  شرکت وي در زمينه طراحي ، توليد و نصب و اجراي انواع درها شامل مدلهاي مختلف درهاي اتوماتيک شيشهاي و انواع کرکرههاي هوشمند و برقي داراي سبک و نظر است، به خبرنگار ما گفت: درهاي اتوماتيک توليد ما در راستاي اقتصاد مقاومتي عرضهشده است . وي در مورد ميزان استقبال از ششمين نمايشگاه در و پنجره گفت: استقبال از محصولات و غرفه ما بيش از انتظار بود و اين موضوع نشانگر اهميت و استقبال مردم  از توليدات داخلي  بهروز است .

مديرعامل آچيلان صنعت خاطرنشان کرد: شرکت ما ايمان دارد کسب درآمد تنها عامل موفقيت در بازار اقتصادي نيست بلکه مهمترين عامل موفقيت ،ميزان آمادگي يک شرکت در پاسخگويي به مشتري است. البته ممکن است دستکاري در کيفيت محصول در کوتاهمدت، سود ده باشد، ولي در بلندمدت باعث از بين رفتن بزرگترين سرمايه شرکت (مشتري) در بازار ميشود .

مبناي رقابت بهجاي قيمت، کيفيت محصول باشد

عباسيان با بيان اين مطلب که شرکت تانيشدر، بزرگترين شرکت درهاي اتوماتيک کشور است،به پيام ساختمان گفت: در ششمين نمايشگاه در و پنجره براي اولين بار در ايران فرمهاي «ترمال بريک» مخصوص درهاي اتوماتيک با قابليت اجراي شيشه دوجداره را عرضه کرديم . وي  در مورد استقبال از  نمايشگاه گفت: امسال به دليل  رکود ساختوساز استقبال از  نمايشگاه خوب نبود .

وي در پاسخ به اين سؤال که خيليها از رشد قارچ گونه توليدکنندگان در و پنجره انتقاد ميکنند و ميگويند بايد با آنها برخورد شود،گفت:ازآنجاکه رقابت در بازار حرف اول را ميزند، بهتر است مبناي اين رقابت بهجاي قيمت، کيفيت محصول باشد. مسئله مهم اين است که نظارتهاي لازم بر مراحل مختلف توليد و نصب در و پنجره تشديد شود زيرا هرچند ساخت پنجره کار سادهاي است، ولي دقت زيادي لازم دارد و اگر درست ساخته نشود يا به هنگام نصب دقت لازم صورت نگيرد، مشکلاتي به وجود ميآيد.