نشریه شماره   202   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

صــادرات به معنــای تولــید است

ششمين نمايشگاه بينالمللي صنعت در و پنجره ايران ، با حضور حسين اسپهبدي، مديرعامل نمايشگاههاي بينالمللي ايران، فرهاد امينيان مدير اجرايي نمايشگاهي شرکت سهامي نمايشگاه، محمدجواد قنبري معاون امور نمايشگاهي شرکت سهامي نمايشگاههاي ايران و با حضور خبرگزاريها و علاقه مندان اين عرصه افتتاح شد. در اين نمايشگاه 470 شرکت از جمهوري اسلامي ايران، ترکيه، چين، اسپانيا، هنگ کنگ، ايتاليا، امارات، آلمان و تايوان جديدترين توليدات، تجهيزات و خدمات مربوط به صنعت در و پنجره، سيستمهاي کنترل تردد و ديگر صنايع وابسته را در معرض ديد علاقه مندان قرار دادند.

تخفيف 50درصدي براي حضور در نمايشگاههاي خارجي

مديرعامل نمايشگاههاي بينالمللي ايران با ابراز خرسندي از پيشرفت ششمين نمايشگاه بينالمللي در و پنجره گفت: هرساله تجربيات ما افزايش يافته و اشتباهات ما در برگزاري نمايشگاهها کاهش پيدا ميکند و به همين نسبت هم ما در عرصههاي مختلف توليد پيشرفت داريم. وي خاطرنشان کرد: بازارهاي همسايه مقصد خوبي براي حضور پررنگ توليدکنندگان ماست و بايد از اين فضا به نحو احسن استفاده کرد.

حسين اسپهبدي با بيان اين مطلب که با برخي از كشورها به توافق رسيدهايم كه نمايشگاههاي متقابل برگزار كنيم، گفت: امتيازات فراواني براي كساني كه در نمايشگاهها شركت ميكنند نيز در نظر گرفته شده و در خصوص استانها نيز آماده ارائه كمك هستيم که کاهش 50درصدي هزينهها براي حضور شرکتهاي ايراني نمونه اين امتيازات است.

مديرعامل نمايشگاههاي بينالمللي ايران با بيان اينکه صادرات به معناي توليد است، گفت: در راستاي توسعه صادرات بايد تلاش کرد کيفيت محصولات را بر اساس نياز مصرف کنندگان ارتقا داد. وي افزود: استانداردسازي و بازاريابي مناسب نقش مهمي در صادرات دارد که ميطلبد در راستاي توسعه صادرات به اين مهم بيشتر توجه شود.

وي با اشاره به مشکلات اقتصادي کشور خاطرنشان کرد: حمايت از توليد و افزايش آن مهمترين عامل براي خروج از رکود اقتصادي کشور محسوب ميشود و دولت تدبير و اميد بر آن است تا با حمايت از اين بخش و افزايش صادرات در حد امکان موجب رونق و توسعه اقتصاد کشور شود.

اسپهبدي با تأکيد بر اهميت حفظ بازارهاي بينالمللي محصولات داخلي افزود: کمک به ارتقاي کيفيت توليد، شناخت سليقه در بازار هدف، تلاش براي کاهش قيمت تمام شده، تسهيل سياستهاي صادراتي، کاهش نرخ بهره بانکي براي صادرکنندگان و کمک به جذب سرمايهگذاران از راهکارهاي بهبود وضعيت صادرات کشور است.

وي با يادآوري اينکه يکي از فاکتورهاي اساسي ايجاد رونق در اقتصاد، رونق ساخت وساز، صنعتيسازي و صنعت ساختمان است، تصريح کرد: با توجه به اينکه بسياري از محصولات مورد استفاده در صنعت ساختمان توسط واحدهاي توليدي تهيه و ارائه ميشوند در صورت حل مشکلات و روانسازي فعاليت فعالان و سرمايهگذاران در صنعت ساختمان، واحدهاي توليدي نيز رونق گرفته و رکود از بين ميرود.

عضويت در اتحاديه جهاني نمايشگاهها

فرهاد امينيان مدير اجرايي ستاد برگزاري ششمين نمايشگاه            بين الملي در و پنجره با بيان اين مطلب که استقبال از ششمين نمايشگاه بينالمللي در و پنجره و صنايع وابسته بالا بود گفت: خوشبختانه نمايشگاه بينالمللي در و پنجره ايران به علت رشد چشمگير و توسعه کيفي مطلوب، امسال به عضويت اتحاديه جهاني نمايشگاههاي جهاني (‌UFI‌) درآمد که اين موضوع افتخاري براي جمهوري اسلامي ايران در حوزه نمايشگاهي محسوب ميشود. نمايشگاه يادشده همچنين امسال در  بالاترين رتبه نمايشگاهي  قرارگرفتهاست.

امينيان با بيان اين مطلب که بزرگترين هدف از برگزاري نمايشگاههاي تخصصي، يافتن بازارهاي صادراتي و افزايش صادرات است گفت: براي خروج از رکود اقتصادي بايد نگاه دوباره به صنعت صادرات داشته باشيم تا بتوانيم وضعيت برندهاي ايراني را به ثبات برسانيم.

لازم به ذکر است؛ هفته نامه پيام ساختمان به عنوان پرتيراژترين نشريه صنعت ساختمان با برپايي غرفه اختصاصي، ضمن پوشش کامل اخبار نمايشگاه و انجام مصاحبه با شرکت کنندگان و بازديدکنندگان از نمايشگاه، روزانه چند هزار نسخه نشريه رايگان بين شرکتهاي حاضر در نمايشگاه و بازديدکنندگان توزيع نمود.