هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   201   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

فصلی نو در دنیای درهای اتوماتیک

دنياي توليد در و پنجره ايران را بايد دنياي رقابت بر سر کيفيت و رضايت حقوق مشتريان دانست و بديهي است که هر واحد توليدي از فعالان در توليد پروفيل گرفته تا واردکنندگان پروفيل و يراق آلات و، از سازندگان درهاي اتوماتيک تا ديگر شرکتها و مهندسان در ساير بخشها، همه و همه تلاش دارند تا محصولي جديد عرضه نموده و براي خود مشترياني دست وپا کنند، اما شرکت آچيلان صنعت را ميتوان يک استثنا و پديده قلمداد کرد.

گفتگوي خبرنگار پيام ساختمان با مهندس مجيد دهقان پور، رئيس هيئت مديره آچيلان صنعت با هدف کالبدشکافي فلسفه و ماهيت و عملکرد اين شرکت انجام شدهاست تا به اين پرسش پاسخ داده شود که چرا سخن از يک استثنا و پديده در دنياي در و پنجره مطرح است؟ توجه به ديدگاه شرکت آچيلان صنعت و تلاش اين مجموعه در جهت صيانت از اصل صداقت و کيفيت در راستاي حفظ و حمايت از حقوق مصرف کنندگان روشنگر اين مدعاست که اين شرکت آمدهاست تا فصلي نو را در دنياي درهاي اتوماتيک ايران رقم بزند. ماحصل گفتگوي ما با مهندس دهقانپور را در ادامه ميخوانيد:

در مورد محصولات و زمينههاي فعاليت شرکتتان توضيحاتي ارائه بفرماييد؟

شرکت آچيلان صنعت در زمينه طراحي، توليد و نصب و اجراي انواع درها شامل مدلهاي مختلف درهاي اتوماتيک شيشهاي و انواع کرکرههاي هوشمند و برقي داراي سبک و نظر ميباشد که ميتوان اين ادعاي ما را در رزومه شرکت مشاهده نمود. شرکت آچيلان صنعت در راستاي پيشرفت علم و افزايش تکنولوژي و فنآوري در صنعت ساختمان، جهت افزايش توليد داخلي و خدمات مناسب، فعاليت خود را از سال 1385 در زمينه تبديل درهاي چوبي و آهني و درهاي شيشهاي ساده قديمي به درهاي تمام اتوماتيک پيشرفته، درهاي ورودي ساختمان، پارکينگ و ارتقا داده و در حال حاضر اين شرکت مفتخر است که توليدات متنوعي از درهاي اتوماتيک دارد.

در رابطه با محصولات جديد و نيازهاي بازار روز چه اقداماتي انجام دادهايد؟ در حال حاضر چه سهمي از بازار را در اختيارداريد؟

اين شرکت بعد از سه سال بررسي و طراحي و رفع ايرادات و نواقص توانست درهاي گردان اتوماتيک با برند «اسپاد» که طبق متد روز دنيا طراحي گرديده را در اختيار مردم عزيزمان قرار دهد و با سرويس خدمات پس از فروش شبانه روزي، ديگر نگرانيهاي مختلف را از ذهن مردم پاک کند تا در نهايت از خارج شدن ارز از کشور عزيزمان جلوگيري شود. البته ما اين محصول را با ½ قيمت مشابه چيني ولي با کيفيتي بالاتر از نمونههاي اروپايي وارد بازار ميکنيم. اپراتور اسپاد در مدلهاي کشويي، نيم گرد، مثلثي، تلسکوپي و با موتور مرکزي انکدر دار (دانکر) است که از برترين موتورهاي توليدشده در دنيا ميباشد. سيستم اسپاد در 3 مدل اصلي که داراي موتور 24 ولت و موتور 40 ولت و نيز جهت درهاي بسيار سنگين همچون درهاي ضد انفجار و امکان نصب 2 موتور 40 ولت را نيز دارد که نشان ميدهد؛ سيستم اسپاد 2 موتوره (ٍES‌ D40) 2 لنگه 350 کيلويي را جابه جا مينمايد.

امتياز و برتري محصولات شما نسبت به محصولات مشابه چيست؟

تمامي محصولات اين شرکت بر مبناي ساعتها کار تحقيقاتي و انجام آزمايشهاي گوناگون ساخته ميشوند و بهسازي و بازبيني اين محصولات به صورت مستمر ادامه دارد. بارها ديده شده که محصولات ارائه شده توسط واردکنندگان کالا داراي اشکالات اساسي در زمينه طراحي و کيفيت بوده و باعث بروز مشکلاتي حين و يا پس از نصب براي توليدکننده در و پنجره و مصرفکننده نهايي شده و اصلاح اين اشکالات از سوي واردکننده عملا غيرممکن است که با توجه به توليد اين محصولات در کشور، امکان اصلاح و بهبود هرگونه مشکل احتمالي وجود دارد. از سوي ديگر در مقايسه قيمت محصولات وارداتي، قيمت محصولات ما مناسبتر است.

در مورد جديدترين محصول شما که در ششمين نمايشگاه در و پنجره عرضه خواهد شد، توضيحاتي بيان کنيد؟

ما در اين نمايشگاه سه محصول عظيم را به صنعت در و پنجره معرفي خواهيم کرد. درهاي گردان اتوماتيک اسپادEspad ER‌4A و ER‌ 3A‌، در شيشهاي اتوماتيک و کرکرههاي ضد انفجار. در مورد درهاي اتوماتيک گردان بايد بگويم اين درها از لحاظ عملکرد به گونهاي طراحي گرديده که در هميشه بستهاست درحالي که هميشه باز است! استفاده از درهاي اتوماتيک گردان براي اماکني که اختلاف دماي داخل و خارج مجموعه زياد است توصيه ميگردد به اين دليل که اين نوع درها، کمترين اتلاف انرژي را در ساختمانها دارا ميباشد و علاوه بر آن يکي از زيباترين و شيکترين درهاي اتوماتيک، درهاي گردان است. همچنين طراحي خاصي که در مکانيزم الکترومکانيکال آنها استفاده شده، در ساختمانهاي بلند و مجتمعها تا 95درصد از اتلاف انرژي جلوگيري مينمايد که اين مقدار در محاسبه هزينههاي مصرفي برجها و مجتمعهاي بزرگ مبلغ بسيار چشمگيري خواهد بود.

در سيستم درهاي اتوماتيک شيشهاي مدل کشويي RH‌ 16 ما، بالاترين درجه کارآيي را با زيبايي مهندسي در هم آميخته و اين سري از محصولات از يک سو با توجه به ابعاد کوچک دستگاهها و از سوي ديگر تنوع کليه لوازم و اتصالات موردنياز آن، طراحان و معماران را قادر ميسازد آنها را متناسب با شرايط خاص هر پروژه به گونهاي در نماي ساختمان تعبيه کنند که کمتر در معرض ديد باشند. از مزاياي اين درها ميتوان به استفاده بهينه از مواد و انرژي، دوست دار محيط زيست بودن، توليد بر اساس اندازه محل مورداستفاده، نصب و تنظيم سريع و آسان، عيب يابي هوشمند و آسان اشاره کرد.

درهاي ضد انفجار که با سازه بسيار امنيتي و خاص به وسيله طراحان شرکت آچيلان صنعت طراحي و اجرا شدهاست، نيز در نوع خود بينظير ميباشد که از طرفين به وسيله گارد کشي، کاملا محصور گرديده و حتي با سنگينترين انفجارها نيز، غيرقابل نفوذ ميباشد، وزن اين درها حدودا 750 کيلوگرم و با ابعاد حدودي عرض 120 سانت و ارتفاع 240 سانت به وسيله موتوري کاملا حرفهاي و قدرتمند باز و بسته ميشود. طراحي، توليد و اجراي درهاي اتوماتيک ضد انفجار و ضد تخريب با هسته مرکزي فولادي و با استفاده بتن تزريق شده و با استفاده از فوم ضد حريق و روکش تمام استيل ميباشد.

چه ميزان براي ماندن در ميدان رقابت حاضر به دستکاري در کيفيت محصولات ميشويد و آيا با نوسانات شديد قيمت ارز در سالهاي اخير، به اين فکر نيفتاديد که قيمت شکني را با کاهش کيفيت دنبال کنيد؟

بايد با اطمينان بگويم خاص بودن، کيفيت بالا، سادگي و متفاوت بودن کليه محصولات (انواع درهاي اتوماتيک) و خدمات ما، اين شرکت را از ساير رقبا متمايز ميسازد. ما ايمان داريم کسب درآمد تنها عامل موفقيت در بازار اقتصادي نيست بلکه مهمترين عامل موفقيت، ميزان آمادگي يک شرکت در پاسخگويي به مشتري است. البته ممکن است دستکاري در کيفيت محصول در کوتاه مدت، سود ده باشد، ولي در بلندمدت باعث از بين رفتن بزرگترين سرمايه شرکت (مشتري) در بازار ميشود.

به نظر شما بزرگترين چالش صنعت درهاي اتوماتيک چيست؟

متأسفانه اجناس وارداتي چين بازار فروش درهاي اتوماتيک را تاريک کردهاست. به گونهاي که وقتي يک سيستم اصل با تمامي مدارک لازم در اختيار مصرفکننده قرار ميگيرد باز هم با شک و شبهه به سيستم نگاه ميکنند. ما بايد به مهندسان کشورمان اعتماد کنيم و يادمان باشد دستاورد ملي حاصل اعتماد ماست . بدون ترديد مهندسان کشورهاي ديگر توانمندتر از ما نيستند بلکه پشتوانه اعتماد مردمانشان را دارند.