هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   200   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

محصولی که نمونه اش در ایران نیست

آرزو افشارزاده

رالف گدولديگ و کامبيز استوار  دو شريکي هستند که دست به توليد محصولات دکوراسيوني همچون پارکت  و لمينيت و ديوارپوش زده اند.خط توليد اين محصولات در آلمان است. آنها در حال حاضر ديوار پوش جديدي توليد کرده اند که از چوب خالص است وحالت سه بعدي دارد و در دکوراسيون داخلي خانه کاربرد فراواني دارد.  اين مدير آلماني  را همراه با شريکش توانستيم در هتل پارسيان ببينيم و با او گفتگويي داشته باشيم که در ادامه مي خوانيد.

بفرماييد  چطور شد تصميم گرفتيد در ايران  کار کنيد؟

حدود   25 سالي هست که در قسمت دکوراسيون و طراحي داخلي کار مي کنم .تا به حال ديزاين هاي مختلف آلماني را به ايران و ساير کشورها صادر کرده ايم.مردم  در ايران علاقه مندند طراحي داخلي خوبي داشته باشند و تا به حال هر ديزاين و طراحي داخلي ديده ام بسيار عالي بوده است.به همين دليل با کامبيز استوار  دوست ايراني ام  که حدود 20 سالي است رفيق هستم، کار مي کنم.اوايل فقط به توليد  پارکت

مي پرداختيم ،اما در حال حاضر پارکت فراوان شده و چيني ها نيز به وارد کردن پارکت روي آورده اند .به همين دليل تصميم گرفتيم محصول جالبي بياوريم که در ايران وجود نداشته باشد و کيفيت و زيبايي خوبي نيز داشته باشد.بر اين اساس غرفه اي در نمايشگاه مدکس  در سالن 6 براي اولين بار داير کرده ايم تا  اين محصول را به نمايش بگذاريم.

کيفيت اين محصولات  نسبت به محصولات چيني چگونه است؟

محصولات چيني نسبت به آلماني کيفيت پاييني دارند .اما متاسفانه چيني ها با برند هاي تقلبي به عنوان شرکت آلماني محصولات خود را عرضه کردند و به همين دليل نام برند خراب شد و ما نيز نتوانستيم براي آنها توضيح بدهيم.

 چگونه مي توان تشخيص داد محصولي آلماني است يا چيني؟

کيفيت  محصولات چيني بعد اپز چند ماه خراب خواهد  شد. از روي ظاهر محصول نيز نمي توان تشخيص داد کدام محصول آلماني و کدام چيني است.

مزيت اصلي محصول شما چيست؟

محصولات ما در حال حاضر اکثرا چوبي است. چوب در دکوراسيون داخلي و خارجي هنوز زياد نيست. وودآ سيستم آلماني خاصي است که از چوب است و حالت سه بعدي دارد وشبيه آجر است. شرکت ما تيم نصب  نيز دارد که مي توانند اين سيستم را نصب کنند .قيمت آن نيز به نسبت رنگ هاي مختلف آن فرق دارد .ما مي خواهيم در ايران نمايندگي داشته باشيم تا آنها  محصول را وارد کنند .

 تفاوت طراحي داخلي در آلمان و ايران چيست؟

رنگ بندي طراحي داخلي در آلمان بيشتر روشن است.اما برخي فروشگاه ها نيز طراحي داخلي تيره دارند. در ايران طراحي داخلي مد شده است.در آلمان جوان ها دنبال ديزاين مي روند ولي هر آنچه در آلمان وجود دارد در ايران نيز در حال توليد است.چند روز پيش به يکي از  فروشگاه هاي الهيه رفتم.ديدم چقدر طراحي داخلي جالبي دارد که حتي در آلمان نيز اين گونه نيست.

برنامه شما براي آينده شرکت چيست؟

برنامه ما اين  است که در ايران نمايندگي و در نمايشگاه هم حضور فعال داشته باشيم ومحصولات خود را نمايش دهيم.مي خواهيم هميشه محصولي ناياب بياوريم. محصولات ما جديد است به طوري که حتي در آلمان هم هنوز به کار گرفته نشده است.در حال حاضر هم اميدواريم که رونق پيدا کند.ما مي خواهيم محصول جديدي بياوريم که مردم بشناسند . من اطمينان دارم که بازار  ايران بازار بسيار خوبي است.