هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   200   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تجارت و هنر، عامل نزدیکی ملت ها

گروه گزارش: روز جمعه 28 آذرماه گردهمايي در سالن درياي نور هتل استقلال برگزار شد که در اين مراسم سفير کشور فنلاند، مديرعامل شرکت SLP فنلاند، مديرعامل و اعضاي هيئت مديره و کارکنان شرکت پارند رستار و تعدادي از مشتريان، همکاران و نمايندگيهاي اين شرکت حضور داشتند. در ابتداي مراسم سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و همچنين سرود ملي فنلاند به احترام دو کشور نواخته شد. سپس مهدي يار محمدي، مديرعامل شرکت و نماينده انحصاري شرکت SLP فنلاند در خاورميانه براي ايراد سخنراني پشت تريبون قرار گرفت.

توليد محصولات SLP در ايران

مهدي يارمحمدي از تصميم شرکت SLP براي تأسيس کارخانهاي جهت توليد محصولات جديد در ايران و آغاز فعاليت خط توليد اين کارخانه از ابتداي سال 2015 خبر داد.

وي در ابتداي سخنان خود به ذکر تاريخچهاي مختصر از فعاليتهاي شرکت متبوعش اشاره کرد و گفت: اين شرکت در سال 1385 تأسيس و موفق به اخذ رتبه در رشتههاي ساختمان و تأسيسات و تجهيزات آب از نهاد راهبردي رياست جمهوري شد که پس ازآن با شرکت در مناقصات، در پروژههاي دولتي و خصوصي فعاليت ميکرد.

يار محمدي افزود: در سال 1387 دپارتمان بازرگاني خارجي اين شرکت براي يافتن متريال خارجي موردنياز داخل راه اندازي شد که موجب آشنايي با شرکت SLP فنلاند و نيز شرکت توليدکننده رنگهاي مخصوص ترمووود و آغاز همکاري با اين دو مجموعه شد.

مهندس يارمحمدي با بيان اينکه شرکت SLP بعد از يک سال نمايندگي خاورميانه خود را به شرکت پارند رستار داد، گفت: هم اکنون ما سه نمايندگي در عراق در شهرهاي اربيل و سليمانيه، دو نمايندگي در کشور آذربايجان و يک نمايندگي در قرقيزستان داريم و بنا به تصميم هيئت مديره از ابتداي سال 2015 سه نمايندگي موجود در کشور ترکيه نيز زيرمجموعه قرار خواهند گرفت.

وي با بيان اينکه در سال گذشته 30 هزار مترمربع از محصولات ترموود به کشور ما ارسال شده و SLP ايران را دپوي قوي محصولات خود قرار دادهاست، گفت: ما هم اکنون 25 کانال پخش در تهران بزرگ و بيش از 80 نمايندگي در سطح کشور داريم و علاوه بر حضور تيمهاي مميزي شرکت SLP و نظارت مدام بر عملکرد نمايندگيها، بسيار جاي خوشحالي است که دو سال پياپي شاهد حضور مديرعامل شرکت SLP در کشورمان هستيم.

وي همچنين از تصميم شرکت SLP براي تأسيس کارخانهاي جهت توليد محصولات جديد در ايران خبر داد و افزود: اين کارخانه تأسيس شده و طي دو ماه گذشته به شکل آزمايشي به توليد محصول پرداختهاست اما از ابتداي سال 2015 خط توليد انبوه آن به شکل رسمي آغاز به کار خواهد کرد.

بيشترين رشد براي بازار ايران

مديرعامل SLP فنلاند گفت: بازار ايران در توسعه بازارهاي SLP داراي بيشترين رشد بودهاست. يوها پالونن با ابراز خوشحالي و خوشوقتي از حضور در بين ايرانيان، گفت: ما امسال شاهد رشد 20درصدي بازارهاي SLP بوده و خوشحالم که اعلام کنم بازار ايران بيشترين رشد را داشتهاست.

وي با بيان اينکه SLP در حال تلاش براي افزايش ظرفيت توليد ترمووود است، گفت: به بازار ايران و منطقه خوش بين هستيم چراکه شرايط براي فعاليت مساعد است. وي همچنين از عرضه محصولات نسوز و نيز سيستمهايي که بدون پيچ، نصب ميشوند در سال آينده خبر داد.

فصلي جديد در روابط ايران و فنلاند

سفير کشور فنلاند در ايران با اشاره به ديدارهاي سياسي يک سال اخير مسئولان دو کشور و نيز روابط تجاري بسيار خوب، از آغاز فصلي جديد در روابط ايران و فنلاند خبر داد.

هاري کمراينن با بيان اينکه کشور ايران بسيار به تمدن، علم و فرهنگ دنيا و از جمله فنلاند خدمت کردهاست، گفت: ما در فنلاند خيلي از تمدن و فرهنگ شما استفاده ميکنيم و ديد بسيار مثبتي به آن داريم. وي با اشاره به سابقه استقلال 90 ساله کشور فنلاند گفت: در اين 90 سال ما محصولات بسيار زيادي ساختيم که در تمام دنيا معروف هستند و همه آنها را ميشناسند و مورداستفاده قرار ميدهند.

کمراينن افزود: فنلاند فقط نوکيا نيست، برندهاي بسيار معروف ديگري هم محصول فنلاند هستند که در دنيا شناخته شدهاند که از جمله آنها ترمووود است.

سفير کشور فنلاند افزود: من بسيار خوشحالم که در ايران کساني چون آقاي يارمحمدي پيدا ميشوند که محصولات ما را معرفي کنند.

کمراينن با اشاره به نقش تبادلات فرهنگي و هنري در کنار تجارت گفت: سال آينده در مناسبات فرهنگي ايران و فنلاند سال ويژهاي است چون مردم من براي اولين بار شاهنامه فردوسي را به زبان فنلاندي خواهند خواند که ترجمه آن 15 سال زمان برده است.