هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   199   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

نرده استیل

گروه بازار ساختمان: حفاظ، نرده و پلههاي مدرن قسمتي از اجزاي ساختمان هستند که علاوه بر زيبايي بخشي خاص به خانه موجبات راحتي و امنيت ساکنان خانه را نيز فراهم مي آورند. درگذشته حفاظهاي سنتي در کشور توليد ميشد که در حال حاضر جاي خود را به حفاظهاي مدرن و امروزي داده است. نردههاي استيل يکي از پرمصرفترين انواع نردههاست که در صورت کيفيت و ضخامت بالا، عمر بسيار طولاني دارد. در ادامه سلسله مطالب پيام ساختمان با عنوان کالاي برتر در اين شماره از نشريه سراغ چند توليدکننده نرده استيل رفتهايم تا مخاطبان گرامي را با انواع برندهاي برتر اين محصولات و قيمت آنها آشنا کنيم.لازم به ذکر است نظرات توليدکنندگان ،نظر پيام ساختمان نيست.

کيفيت؛ حرف اول

محمد رحمان پور،مديرعامل شرکت ظريف استيل در خصوص مزاياي نرده استيل به پيام ساختمان گفت: اين محصول هرگز زنگ نميزند، ضد خش است، در اثر تابش خورشيد ، گرما ، سرما ، برف و باران و رطوبت تغيير رنگ و شکل نميدهد، در برابر حرارت بالا ، محيطهاي اسيدي، قليايي و اشعههاي خورشيد مقاوم است و سطح صاف و صيقلي آن بهراحتي تميز و براق ميشود.:يکي ديگر از مزاياي بينظير نردههاي استيل گارانتي مادامالعمر در برابر زنگزدگي و تغيير رنگ ميباشد.

 رحمان پور در مورد انواع نرده استيل گفت: يک نوع نرده استيل، حفاظ استيل است که پشت شيشه بانکها جهت حفظ امنيت و جلوگيري از سرقت تعبيه و نصب ميشود. براي ساخت حفاظ استيل بانکي از قوطي 40×40 استيل 304 يا 201 بهعنوان چهارچوب و از لوله استيل304 يا 201 سايز 25 ميليمتري جهت حفاظ امنيتي داخل چهارچوب آن استفاده ميشود. وي ادامه داد: جهت اطمينان خاطر بيشتر داخل لولههاي استيل سايز 25 ميليمتري، ميلگرد سايز 14 يا 16 تعبيه ميشود و قيمت آن از متري 140هزار تومان تا 220هزار تومان در هر مترمربع بسته به ضخامت ،کيفيت و نوع اتصالات آن متغير است.

وي گفت: نرده استيل راهپله معمولاً با 3 رديف امنيتي نصب و مونتاژ ميشود که براي اين 3 رديف امنيتي از لوله استيل 16 يا 19 استفاده ميشود و قيمت آن از 55 هزار تومان تا 140هزار تومان در هر متر طول و بسته به کيفيت و ضخامت آن متغير است . نرده استيل مدرن نيز در اصل همان نرده استيل دکوراتيو ميباشد که در ساخت آن معمولاً از پايههاي آماده و پيشساخته استيل که بيشتر ظاهر مدرن و دکوراتيو دارند، استفاده ميشود.

رحمان پور تصريح کرد: اگر مدل خاصي براي پاساژ ، فرودگاه و... سفارش داده شود قيمت آن از هر متر 250 تا 700هزار تومان باز هم بسته به کيفيت، جنس و نوع زيبايي و اتصالات آن متغير است . انواع ديگر نرده استيل شامل قوسدار، نرده راهپله و نرده بالکن است که قيمت نرده استيل بالکن آن از 55 هزار تومان به بالاست.

 هر چه طبقات بيشتر، نرده ارزانتر

نعمتي ، از شرکت کرونوس استيل با بيان اين مطلب که تمام محصولات اين شرکت داراي ضخامت و کيفيت بالا ميباشد، به پيام ساختمان گفت: اين محصولات براي متراژهاي کم ، گرانتر از متراژهاي بالاتر است .يعني هر چه طبقات ساختمان بيشتر شود،قيمت نرده ارزانتر تمام ميشود. وي نرخ قيمت نرده بالکن با ارتفاع حصاري در دو نوع 304 و201 ( عيار استيل) را به ترتيب هر متر 150 و 120هزار تومان و نرخ نرده راهپله را نيز از 90 تا 120هزار تومان( سه خط ساده )عنوان کرد.

استيل بهصرفهتر از آهن

هاشمي، مديرعامل شرکت استيل سادات به خبرنگار ما گفت : سازههاي پلهاي و دکور با چوب و .... ازجمله محصولات ماست و جنس سازههاي پلههاي ما از نوع استيل 304 تايوان است که در مقابل رطوبت هوا و سرما و گرما مقاوم است و محاسبه قيمت آن بر اساس متراژ طول است.

وي افزود:استيل دو نوع است؛ استيل بگير و استيل نگير. استيل 304با استيل201 ازنظر درصد نيکل آن تفاوت دارد که304 به ميزان 8/6 درصد و 201 نيز 3/2 درصد نيکل دارد.نيکل باعث ميشود که اين محصول در برابر سرما، گرما، رطوبت و شرجي بودن محيط زنگ نزند و هر چه درصد نيکل کم باشد، ميزان زنگزدگي بالا ميرود.

هاشمي درباره قيمت محصولات خود گفت:قيمت اين محصولات از متري 65 هزار تومان شروع ميشود و تا 140 هزار تومان نيز ميرسد. وي با اشاره به اينکه برخي کارها متر و طول و برخي کارها مترمربعي حساب ميشود، افزود: صنعت استيل هنوز در ايران جا نيفتاده و روزبهروز در حال پيشرفت است.به نظر ميرسد تا دو سال آينده کسي از آهن استفاده نکند زيرا استيل از لحاظ زيبايي و استحکام و قيمت بهتر از آهن است.

استيل برنز

احسان غلامي فر،مديرعامل شرکت استيل برنز ايران به خبرنگار ما گفت:بيشتر محصولات ما در ساختمانهاي تجاري، اداري و مسکوني استفاده ميشود و جنس آن استيل مرغوب است و نيازي به رنگآميزي ندارد. هرچند ممکن است نسبت به نردههاي فلزي قيمت آن 30 درصد گرانتر باشد اما بهتر از نردههاي فلزي است و متوسط قيمت آن از متري 100 هزار تومان شروع ميشود.وي ادامه داد: استيل برنز زيبايي خاصي دارد که بسته به سفارش مشتري ميتوانيم آن را ارائه کنيم.

نرده استيل قوسدار

جلالي از فعالان اين صنعت با بيان اينکه متأسفانه  نردههاي استيل موجود در بازار به علت کيفيت پايين کروم و چيني بودن داراي گارانتي پايين است، به پيام ساختمان گفت:معمولاً در راهپلههاي گرد يا قوسدار و يا بالکنهاي قوسدار نرده استيل بهصورت قوسدار نصب و مونتاژ ميشود. وي افزود: جهت اجراي نرده استيل قوسدار، معمولاً پروفيلهاي استيل بهوسيله دستگاه مخصوص نورد و با توجه به زاويه قوس راه پله و يا بالکن و يا... نورد ميشود و پس از عمليات نورد پروفيل استيل هند ريل بر روي پايههاي استيل که با توجه به قوس مکان بر روي زمين نصبشدهاند، قرار ميگيرد و بدين ترتيب نرده استيل قوسدار نصب و مونتاژ ميشود. هزينه مونتاژ و نصب نرده استيل قوسدار با توجه به عمليات نورد،پروفيل استيل بهمراتب بيشتر از نرده معمولي و صاف ميباشد. جلالي قيمت اين نردهها را از متري 120 تا 135 هزار تومان عنوان کرد.