دلایل عقب ماندن از افق های صنعتی سازی

شمار نشریه : 196

عضو کميسيون عمران مجلس با بيان اينکه صنعتي سازي در بخش مسکن براي کشور يک الزام است، گفت: ساخت مسکن با اصول صنعتي سازي در روند تهيه مسکن هم به لحاظ مالي و هم زماني هزينه ها را  بسيار کاهش مي دهد.

نماينده مردم قروه و دهگلان در مجلس شوراي اسلامي افزود: اگر صنعتي سازي مطابق استانداردهاي روز دنيا باشد منجر به مقاوم سازي ساختمان ها خواهد شد بنابراين با توجه به اينکه ايران جزو کشورهايي است که در معرض حوادث و بلاياي طبيعي قرار دارد اين طرح مي تواند به شرط اجراي درست و اصولي در افزايش ايمني و کاهش خسارات طرح موفقي باشد.

قادرمرزي با يادآوري اينکه دولت در طرح جامع مسکن نگاه ويژه اي به بحث صنعتي سازي دارد، تصريح کرد: اگر برنامه هاي اعلام شده در قالب طرح جامع مسکن براي ساخت مسکن هاي حمايتي و اجتماعي اجرا شود، با توجه به افزايش حجم ساخت وسازها براي تسريع در ساخت و تحويل اين واحدها، ناچار به استفاده از صنعتي سازي در حوزه مسکن هستيم.

اين نماينده مردم در مجلس نهم با تاکيد بر اينکه صنعتي سازي اشتغال زايي مولد و پايداري را به دنبال دارد، افزود: با وجود چنين مزايايي هنوز نتوانستيم به چشم اندازهاي تعريف شده در خصوص صنعتي سازي دست پيدا کنيم.

عضو کميسيون عمران مجلس در تشريح دلايل عقب ماندن از افق هاي پيش بيني شده براي صنعتي سازي، گفت: عدم ترويج فرهنگ صنعتي سازي به خصوص در بين سازندگان، مهندسان عمران و مالکان و بي اطلاعي عموم مردم از مزاياي صنعتي سازي مهمترين علت کمرنگ بودن صنعتي سازي در ساخت و سازها است.