هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   194   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

کشورهایی با پاییـــــز دیدنی

سفر به کشورهاي مختلف هميشه بهترين خاطرات را برايمان به ارمغان ميآورد. طبيعتاً کشورهاي زيبا و ديدني در دنيا بسيار زياد است و همين مسئله، انتخاب مقصد را برايمان کمي دشوار ميکند. ما برايتان ليستي از ديدنيترين کشورها در پاييز تهيه کرديم که شايد در انتخاب مقصد سفر پاييزي به شما کمک کند.

1-لهستان (Poland)

در اين کشور چشم اندازهاي بينظير، آثار معماري غني، کوهها و طبيعت منحصربهفردي به چشم ميخورد. شهر Zakopane يکي از بهترين جاذبههاي گردشگري بخصوص در فصل سرماست و امکان کوهنوردي را برايتان فراهم ميکند. رستورانهاي کلبهاي با بهترين غذاها، در دامنه اين کوهها پذيراي توريستهاست.يکي ديگر از شهرهاي محبوب لهستان Krakow است که قدمت آن به سال 1200 ميلادي باز ميگردد، و معماري تأثيرگذار سبک رنسانس در آن به چشم ميخورد. چه براي خريد، اسکي و يا گشتوگذار، مطمئناً از سفر به لهستان نهايت لذت را خواهيد برد.

2-پرو (Peru)

کشور ديگري که ارزش سفر دارد پرو است. سرزمين جنگلهاي باراني و افسانهاي آمازون و کوهها و رشتهکوههاي آند (Andes).  هرم معروف «ماچو پيچو» در اين کشور است و بازنماي دوره امپراتوري اينکا است. صرفنظر از جايي که براي رفتن به پرو انتخاب ميکنيد، مطمئناً سفر به اين کشور به شما حس فرهيختگي و فرهنگ خواهد داد!

3-تانزانيا (Tanzania)

يکي از مهيجترين کشورها در آفريقا، تانزانيا است. کوههاي آتشفشاني بسيار مرتفع کليمانجارو (بلندترين قلل هفتگانه) در اين کشور شهرت بسيار دارد. اين سرزمين مسيرهايي فوقالعاده براي پيادهروي، کوهنوردي و گشتوگذار برايتان فراهم ميکند. تانزانيا دنياي حيوانات عجيبوغريب و ديدني است و بهترين تجربه تماشاي حياتوحش را برايتان فراهم ميکند.

4-دانمارک (Denmark)

چهارمين کشوري که لياقت قرارگيري در ليست سفرتان را دارد، دانمارک است. دانمارک پايتخت بهترين معماري در دنياست. سرزمين قصرهاي باشکوه، ديدنيترين برجها و کليساهاست و همچنين جايي است که ميتوان از موزه ملي دانمارک ديدن کرد. موزهاي با فضاي تاريخي منحصربهفرد که وايکينگها را به نمايش ميگذارد و نقاشي و عکاسيهاي پيشرفته. براي علاقهمندان هنر و تاريخ، دانمارک بهترين انتخاب است!

5-ايتاليا (Italy)

 بدون شک يکي از تفريحيترين مکانهاي دنيا ايتاليا است. براي دوستداران هنر، غذا، و افراد اهل گشتوگذار ايتاليا يک مقصد ايدئال است. اين کشور مرکز مشهورترين غذاهاي دنيا است. رم، پايتخت فرهنگي که به شما اجازه ميدهد از شهر واتيکان، Roman Forum و... ديدن کنيد، و در La Porta del Principe  ميتوانيد بهترين غذاهاي ايتاليايي (انواع پاستا و غذاهاي دريايي) را ميل کنيد.

6-روسيه (Russia)

روسيه بزرگترين کشور دنياست و بدون شک يکي از کشورهايي است که در طول زندگي بايد از آن ديدن کرد. روسيه ديدنيترين چشماندازها و ساختمانهايي تحسينبرانگيز دارد. وجود بزرگترين جنگلهاي دنيا در اين کشور به شما اجازه ميدهد از گونههاي مختلف گياهي و انواع حيوانات ديدن کنيد.

7-مجارستان (Hungary)

کشور پرتنوع مجارستان هفتمين کشوري است که براي پاييز امسال به شما توصيه ميشود. اين کشور مرکز معماري فوقالعاده، بزرگترين پرستشگاه يهوديان در اروپا است. پايتخت اين کشور (بوداپست) بعدازظهرهاي دلانگيزي دارد، بهخصوص وقتي چراغهاي شهر روشن ميشود، فضا و نوري جادويي ميآفريند.

8- استراليا (Australia)

 خيلي بعيد است که ليستي از کشورهاي ديدني در پاييز تهيه کنيم و استراليا به ذهنمان نرسد! يکي از بزرگترين دلايل شهرت اين کشور ديواره بزرگ مرجاني است. استراليا مرکز بيش از 3000 صخره مرجاني و تقريباً 1000 جزيره است و براي غواصي محيطي بسيار حيرتآور فراهم ميکند.

 9-چين (China)

چين از ديگر کشورهايي است که بايد به ليست سفرتان اضافه شود. اين مکان داراي بهترين وسيلههاي حملونقل در جهان است. محل زندگي 35 هزار گونه حيوان است و از نظر تاريخي بسيار غني است. چين خاطراتي را برايتان ميسازد که در هيچ کجاي ديگر نخواهيد داشت.

 10-مالزي (Malaysia)

دهمين کشوري که به شما توصيه ميشود مالزي است. اين منطقه مناظر طبيعي بينظير، گونههاي گياهي متنوع و حياتوحش منحصربهفردي دارد. براي پرندهبازان، مالزي از ايده آل ترين کشورها است؛ زيرا بيش از 600 گونه پرنده در اين کشور زندگي ميکند.