هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   159   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون بهاری حمام

گروه معماری ودکوراسیون: اگر تصمیم دارید در روزهای بهاری تغییرات اساسی در حمام و سرویس بهداشتی خود ایجاد کنید، پیشنهاد می‌کنیم توصیه‌های ما را با دقت بخوانید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین کف پوش را برای حمام خانه خود انتخاب کنید. انتخاب کف پوش مناسب برای حمام به چند دلیل اهمیت دارد، زیرا این انتخاب علاوه بر آنکه سلیقه صاحبخانه را نشان می‌دهد، می‌تواند امنیت، بهداشت و سلامت را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.

بهترین کف پوش کدام است؟

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین کف پوش را در حمام خانه‌تان داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ انواع کف پوش‌های سرامیکی بروید. انتخاب کف پوش سرامیکی دو مزیت دارد؛ اول اینکه شستشو و رعایت بهداشت آنها در حمام بسیار آسان است و از طرف دیگر این نوع کف پوش‌ها طول عمر بیشتری را در محیط مرطوب و نمناک حمام دارند و می‌توانند برای سال‌های زیادی رنگ، ظاهر و ترکیب خود را حفظ نموده و زیبایی حمام تان را تضمین کنند، اما باید مراقب باشید که هنگام انتخاب سرامیک به عنوان کف پوش حمام، حتماً از سرامیک‌های شیاردار استفاده کنید چون این نوع از سرامیک‌ها امنیت بیشتری را در حمام ایجاد می‌کنند و شیارهای آنها مانع از سُرخوردن شما در حمام می‌شود.

وقتی باید لاتکس بخرید

اگر در حمام تان وان دارید، بهتر است به جای سرامیک از کف پوش‌های لاتکس استفاده کنید. این کف پوش‌ها که دو لایه هستند، بهترین انتخاب برای کف پوش اطراف وان محسوب می‌شوند و میزان آسیب‌دیدگی و احتمال بروز واقعه ناگوار را در حمام و در اطراف وان به حداقل می‌رسانند. این کف پوش‌های دو لایه معمولاً در لایه رویی خود بافت‌های متنوعی دارند که می‌توانند مانع از لیز خوردن افراد در حمام شوند.

چرا نباید حمام تان آبی باشد

متخصصان رنگ درمانی بر این باورند که استفاده از رنگ‌های سرد مانند رنگ آبی، بنفش و سبز برای حمام نمی‌تواند انتخاب چندان مناسبی باشد، زیرا به مرور زمان می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های مفصلی و استخوانی را در افراد بالا ببرد. این درمانگران بر این باورند؛ از آنجا که محیط حمام همواره رطوبت دارد، بهتر است برای رنگ‌آمیزی آن یا انتخاب کف‌پوش سراغ رنگ‌های روشن یا گرم مانند کرم، شیری، شکلاتی روشن یا نسکافه‌ای برویم تا به این ترتیب بتوانیم میزان سردی و رطوبت این فضا را که بی‌شک بر ساختار اسکلتی بدن تأثیر می‌گذارد، به حداقل برسانیم. انتخاب این رنگ‌ها علاوه بر خنثی کردن میزان سردی انرژی حمام به بزرگ تر به نظر رسیدن فضای حمام نیز کمک می‌کند.

برای کف‌های شیب‌دار

اگر کف حمام شما شیب‌دار است، بهترین سایز برای انتخاب سرامیک، کوچک‌ترین سایز یا سایزهای متوسط است. انتخاب کاشی‌هایی که طول و عرض بزرگی دارند، در سطح‌های شیب‌دار چندان مناسب نیست، زیرا موجب نمود سطح شیب‌دار کف حمام می‌شوند و زیبایی فضا را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. ضمن آنکه این کاشی‌ها به دلیل سطح بزرگی که دارند، خیلی زود ممکن است آسیب ببینند یا بشکنند. درحالی‌که انتخاب سرامیک‌های کوچک درعین‌حال که کف حمام را زیباتر نشان می‌دهند، استقامت بیشتری در کف‌های شیب‌دار خواهند داشت.

برای آنکه فضا بزرگ تر به نظر برسد

استفاده از رنگ کرم یا شیری در حمام و تمامی اجزای آن از جمله وان، کاشی‌ها، حوله‌ها، پرده‌ها و حتی رنگ دیوار سرویس بهداشتی ،تأثیر زیادی در افزایش فضا و بزرگ تر به نظر رسیدن آن دارد. علاوه بر این، استفاده از رنگ سفید یا رنگ‌های روشن و گرم در این محل تأثیر زیادی در جلوه این مکان خواهد داشت، ضمن اینکه وجود این رنگ موجب می‌شود تا آلودگی‌ها و کثیفی‌هایی که در این فضا وجود دارد، زودتر در زمینه سفید رنگ آن خودنمایی کرده و افراد برای تمیز کردن آن اقدام کنند.