هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   159   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ساخت و ساز غیرمجاز جرم شود

استاندار تهران گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در استان تهران باید جرم تلقی شود تا بتوانیم از این اقدامات جلوگیری کنیم.

مرتضی تمدن افزود: یکی از مسائل مهم مدیریت شهری استان، بحث ساخت و سازهای غیرمجاز است که ساماندهی آن جزو برنامه‌ها و اولویت‌های اول امسال است. وی با انتقاد از تبدیل اراضی کشاورزی به اراضی مسکونی خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم این مسئله را مدیریت کنیم، به طور قطع در آینده منابع غذایی مردم استان تهران را نمی‌توانیم تأمین کنیم.

تمدن با اشاره به تصاحب غیرقانونی اراضی ملی به عنوان یکی از آسیب‌های استان تهران، افزود: شهرداری‌ها موظف شده‌اند تا از هر گونه ساخت‌وساز غیرقانونی جلوگیری کرده و به این مسئله ورود جدی پیدا کنند. همچنین دستگاه قضایی نیز باید این مسئله را پیگیری کند تا ساخت‌وساز غیرمجاز، جرم محسوب شود و بتوانیم از موانع قضایی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استفاده کنیم

.اعتبارات عمرانی استان 2120 میلیارد تومان

مرتضی تمدن در حاشیه جلسه برنامه‌ریزی شورای استان تهران درباره بودجه امسال استان، گفت: با توجه به تعداد پروژه‌های موجود عمرانی در سطح استان، کلیات بودجه عمرانی در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و جزئیات آن به ابلاغ قانون بودجه موکول شد. وی با بیان اینکه رقم بودجه عمرانی دستگاه‌های اجرایی استان غیر از بودجه ملی در سال 91 استان تهران 233 میلیارد تومان بود، گفت: امسال این رقم به 430 میلیارد تومان افزایش‌یافته و دلیل آن اولویتی است که دولت برای پروژه‌های نیمه‌تمام در نظر گرفته است.

استاندار تهران تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود؛ بودجه و اعتبارات عمرانی استان تهران با احتساب بودجه‌های ملی در سال جاری بیش از 2120 میلیارد تومان باشد.