هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   193   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مهندسان مزد خدمت بگیرند نه دستمزد امضاء

چهاردهمين نمايشگاه تخصصي صنعت ساختمان، يازدهمين نمايشگاه تخصصي تاسيسات و سيستم هاي سرمايشي گرمايشي و نهمين نمايشگاه تخصصي عمران و ماشين آلات راهسازي  با حضور اکبر ترکان رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان و مسئولان استاني در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي همدان برگزارشد.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور در آيين گشايش نمايشگاه صنعت ساختمان همدان گفت : مطالبات مردم از سازمان نظام مهندسي بايد شفاف سازي شود  زيرا خلق تقاضا از طرف مردم، تقويت سازمان نظام  مهندسي ساختمان را در پي دارد.

مهندس اكبر ترکان با بيان اين مطلب تاکيد کرد : در ايران ، پس انداز خانواده هاي ايراني در يک واحد مسکوني خلاصه مي شود،  بنا بر اين بايد در افزايش عمر ساختمان ها با استفاده از مصالح استاندارد و بهره گيري از فناوري هاي جديد در اجراي پروسه ساخت و ساز، بکوشيم.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور گفت : مقررات ملي ساختمان در ايران به مقررات ساخت و ساز در دنيا بسيار نزديک است لذا بايد مردم از دست اندرکاران ساخت و ساز کشور، ساختمان هايي را مطالبه کنند که بيش از صد سال عمر مي کنند و نظام مهندسي ساختمان نيز بايد در اين خصوص پاسخگو باشد و مهندسان بدانند که بايد در برابر "خدمت رساني" مزد دريافت کنند نه در قبال "مهر" و "امضا"ي خود.

مهندس امير متيني فرد، رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان همدان  ديگر سخنران آيين گشايش نمايشگاه بود که گفت: برگزاري نمايشگاه صنعت ساختمان گامي موثر در راستاي ارتقاي دانش فني و جايگاه علمي مهندسان و ارتقاي کيفيت ساخت و ساز محسوب مي شود و آشنايي مهندسان با علوم مختلف و پيشرفت هاي صنعتي جديد از طريق برپايي نمايشگاه ميسر شده و به روز رساني دانش اعضا را ممکن مي سازد.

وي افزود: بر پايي نمايشگاه صنعت ساختمان در نخستين گام معرفي علوم جديد به فعالان اين عرصه و آشنايي آنها با يکديگر بوده که ماحصل آن انتقال علوم ، فنون و تجارب مختلف است.

مهندس نيکبخت استاندار همدان نيز گفت: استانداري ازاين پس تمهيداتي را فراهم خواهد کرد تا مصالح استاندارد در استان استفاده شود.

وي با اشاره به جلسه مشترک با هيئت مديره سازمان نظام مهندسي استان همدان و هيئت رئيسه شوراي مرکزي با حضور مهندس ترکان، افزود: آنچه مسلم است، اين است که ساخت و ساز در همدان با کل کشور متفاوت است از اين رو همدان بايد مقصد گردشگري باشد نه مسير گردشگري.

مهندس نيکبخت با مخاطب قرار دادن شهردار همدان و نماينده استان همدان در مجلس شوراي اسلامي که در  اين آيين حضور داشتند، تاکيد کرد: همکاري با سازمان نظام مهندسي ساختمان استان گسترده تر شود .

مهندس امير متيني فرد ، رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان همدان در حاشيه بازديد از ساختمان در حال احداث سازمان نظام مهندسي ساختمان استان همدان ضمن خوشامدگويي به هيئت رئيسه شوراي مرکزي ، اعلام کرد: با حضور مهندس ترکان، رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان در جلسه هيئت مديره سازمان نظام مهندسي استان همدان ، مسايل جاري سازمان مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت .

وي همچنين اظهار داشت: انجام آزمايش ژئوتکنيک ، جوش و بتن در تمامي ساخت و سازها استان نهادينه شده است.

به گفته رئيس سازمان نظام مهندسي استان همدان ، دفاتر اين سازمان در سراسر استان با احتساب دفتر مرکزي سازمان به 9 نمايندگي رسيده است و تلاش بر اين است تا حوزه هاي نظارتي اين سازمان در پهنه استان توسعه يابد.