هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   159   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام ساختمان؛ صاحب امتیاز ویژه نامه رسمی بزرگترین رویداد نمایشگاه صنعت ساختمان

افتخار می‌کنیم توانسته‌ایم پس ازیک دهه تلاش با جلب اعتماد مخاطبان و آگهی‌دهندگان نشریه

حسین حیدری-پیام ساختمان گام‌هایی استوار در جهت اطلاع‌رسانی هر چه باکیفیت تر در حوزه صنعت ساختمان برداریم تا جایی که امروز از این رسانه به عنوان حامی رسانه‌ای و ناشر انحصاری برای انتشار ویژه‌نامه‌ رسمی بزرگترین رویداد نمایشگاه صنعت ساختمان کشور(سیزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان کشور) برای سومین سال پیاپی دعوت می‌شود. همانند همیشه تمامی تلاشمان را در جهت بهبود و هدفمند تر شدن اطلاع‌رسانی در حوزه صنعت ساختمان سرلوحه کارمان قرار خواهیم داد تا توانسته باشیم به همت و یاری شما عزیزان به وظیفه و رسالت مطبوعاتی خود که همان قوی‌ترین و دقیق‌ترین شیوه اطلاع‌رسانی است، جامه عمل بپوشانیم.

برگزاری نمایشگاه ساختمان گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: در نمایشگاه ساختمان گیلان که از 25 تا 28 اردیبهشت‌ماه جاری برگزار شد، تعداد 105 واحد مطرح تولیدی از 12 استان کشور آخرین دستاوردهای خود در زمینه صنایع را به نمایش گذاشتند.علی منتظری برپایی این نمایشگاه را فرصتی ارزشمند برای ارائه آخرین دستاوردها در زمینه صنعت ساختمان عنوان کرد. به گفته وی، این نمایشگاه‌ها سبب رونق اقتصاد کشور می‌شود. نشریه پیام ساختمان هم در این نمایشگاه حضور یافت و اقدام به توزیع چندین هزار نشریه در بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمایشگاه نمود.

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، لوازم و مصالح ساختمانی تبریز

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، لوازم و مصالح ساختمانی به همراه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی حرارتی، برودتی و سیستم های تهویه تبریز از 18 اردیبهشت تا 21 اردیبهشت با حضور بیش از 100 واحد تولیدی و صنعتی داخلی و خارجی برگزار شد. در این دو نمایشگاه صنعتگران 8 کشور خارجی و تولیدکنندگانی از استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، تهران، اصفهان، خراسان رضوی، یزد، مازندران و فارس توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشتند. انواع مصالح ساختمانی، شیرآلات بهداشتی و ساختمانی، انواع کاشی و سرامیک، سنگ‌های ساختمانی و تزئینی، انواع سیم و کابل، ماشین‌آلات بتنی و صنعتی، آسانسور و در‌های اتوماتیک، کاغذدیواری، در و پنجره‌های پی وی سی، سیستم های تهویه مطبوع، تجهیزات سردخانه‌ای، مبدل‌های حرارتی و برودتی و همچنین آبگرمکن های گازی و خورشیدی در 25 هزار مترمربع فضای مسقف در 6 سالن نمایشگاهی گرد هم آمدند. نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این نمایشگاه حضور یافت و با توزیع رایگان چندین هزار نسخه نشریه بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمایشگاه اقدام به اطلاع‌رسانی نمود.

نمایشگاه ملی صنعت ساختمان شهرکرد

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان؛ هفتمین نمایشگاه استانی صنعت ساختمان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی چهارمحال و بختیاری در شهرکرد از تاریخ 25 تا 28 اردیبهشت برگزار شد.مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی چهارمحال و بختیاری گفت: این نمایشگاه در قالب 75 غرفه با حضور مدیران و نمایندگان شرکت‌های ساختمانی سراسر کشور در شهرکرد برگزار شد. محمد مسعودی، ارائه دستاوردها و فناوری‌های صنعت ساختمان را از اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: جذب نمایندگی شرکت‌های معتبر ساختمانی در چهارمحال و بختیاری و ایجاد شرایط رقابت بین این شرکت‌ها از مزایای برگزاری این نمایشگاه است. وی افزود: در این نمایشگاه صنـعتگران استان‌های فارس، قزوین، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و نمایندگی کشور ایتالیا جدیدترین تکنولوژی های نوین خود در صنعت ساختمان را در معرض دید قرار دادند.مسعودی، شیرآلات بهداشتی، صنایع گرمایشی و سرمایشی، در و پنجره، نماهای داخلی و خارجی ساختمان، لوله و اتصالات، کاشی و سرامیک را از جمله تولیدات به نمایش گذاشته‌شده اعلام کرد. پیام ساختمان در این نمایشگاه حضور داشت و اقدام به توزیع رایگان چندهزار نشریه در بین بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان نمایشگاه نمود.

چهارمین کنفرانس بین‌المللی بتن و توسعه

چهارمین کنفرانس بین‌المللی بتن و توسعه با حضور قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و رئیس پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، سید محمود فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در آیین افتتاح این همایش گفت: راه و ساختمان یکی از معیارهای توسعه کشورهاست و با اقتصاد رابطه مستقیم دارد چرا که با شش صنعت بزرگ در ارتباط است و اساس پیشرفت صنایع دیگر به شمار می‌آید و حدود 30 درصد از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است. وی اضافه کرد: در حال حاضر توسعه زیرساخت‌ها بیش از هر زمان دیگری نیازمند پیشرفت است و به همین منظور سرمایه‌گذاری بزرگی در حال انجام است چرا که هر گونه پیشرفت در عرصه ساخت‌وساز در راستای حماسه اقتصادی است.

لازم به ذکر است نمایشگاه جانبی چهارمین کنفرانس بین‌المللی بتن و توسعه نیز با حضور 20 سازمان و نهاد دولتی و خصوصی همزمان با این کنفرانس برپا بود و پیام ساختمان همچون همیشه پذیرای علاقه‌مندان بود و اقدام به توزیع رایگان نشریه در بین مدعوین همایش نمود.

بیستمین همایش ملی نقشه و اطلاعات مکانی (ژئوماتیک 92)

بیستمین همایش ملی نقشه و اطلاعات مکانی (ژئوماتیک 92)، باهدف اشاعه داده‌های مکانی نهم تا 11 اردیبهشت‌ماه با حضور مقامات بلندپایه و جمع کثیری از کارشناسان، متخصصان و علاقه‌مندان به میزبانی سازمان نقشه‌برداری کشور برگزار شد.به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، در این همایش سه روزه که از آن به عنوان مهم‌ترین اتفاق علمی در حوزه تولید نقشه و اطلاعات مکانی، یاد می‌شود شعار «برنامه‌ریزی مکان‌محور،ضرورت مدیریت راهبردی» در اولویت قرارگرفت و شرکت‌کنندگان مقالات خود را در پنج محور شامل؛ هیدروگرافی، سیستم‌های اطلاعات مکانی، کارتوگرافی، فتوگرامتری و سنجش از راه دور ارائه کردند. پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این همایش حضور یافت و ضمن پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه در بین مدعوین نمود.

هفتمین دوره جایزه معماری میرمیران

مراسم یادمان و هفتمین دوره جایزه معماری میرمیران و بزرگداشت روز معمار با همکاری و تشریک مساعی بنیاد معماری میرمیران، مهندسین مشاور نقش جهان پارس،خانه هنرمندان ایران و با حضور جمعی از مسئولین محترم وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران، اساتید و شخصیت‌های برجسته عرصه هنر و معماری و شهرسازی و جمع کثیری از معماران جوان شرکت‌کننده در این دوره از مسابقه و دانشجویان رشته‌های معماری و شهرسازی دانشگاه‌ها و دیگر علاقه‌مندان در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.در پایان مراسم از طرف کرسی یونسکو در معماری اسلامی لوح تقدیر به برگزارکنندگان مراسم از جمله مهندس حمید میرمیران، دکتر ایرج اعتصام، حبیب‌الله قدیر زاده مهندس امیرپویا اصغری اهدا شد. نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این همایش حضور یافت و علی‌رغم پوشش و انعکاس خبری، اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین شب معمار نمود.