هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   159   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بودجه کم سابقه

گروه گزارش: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از چندین روز ‌تشکیل جلسه و رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال جاری در ‌دو نوبت کاری، سرانجام‌ بخش‌های درآمدی لایحه بودجه 92 را ‌بررسی و تصویب کرده و وارد بخش هزینه های لایحه بودجه شدند. یکی از مهم‌ترین موارد تصویب‌شده در بخش هزینه های لایحه بودجه، افزایش 70 هزار میلیارد ریالی سقف فروش اموال دولتی بود که مطابق مصوبه نمایندگان مجلس، هزینه کرد آن در بخش‌های عمرانی خواهد بود. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مورد اخیر و سایر مصوبات مجلس در خصوص بخش‌های درآمدی لایحه بودجه سال جاری.

سقف فروش اموال دولتی 370 هزار میلیارد ریال تعیین شد

نمایندگان مجلس در اصلاح بند درآمدی لایحه بودجه، سقف فروش اموال دولتی را 370 هزار میلیارد ریال تعیین کردند.

با توجه به اینکه در لایحه بودجه این رقم 300 هزار میلیارد ریال تعیین شده بود، پیشنهاد کمیسیون عمران در خصوص افزایش این رقم به 370 هزار میلیارد ریال مطرح شد.

امکان تحقق ندارد

عثمانی، نماینده مردم بوکان در مخالفت با این پیشنهاد اظهار کرد: می‌دانیم که یکی از اشکالات جدی و اساسی توقف طرح‌های عمرانی، طولانی شدن دوره ساخت و نبود اعتبار کافی برای اجرای این طرح‌ها است. لذا وقتی منابع دولت کاهش پیدا می‌کند از بودجه‌های عمرانی برای جبران آن صرف می‌شود و این یکی از مشکلات بودجه نویسی و اجرای آن است. وی تأکید کرد: باید در نظر بگیریم که بهترین سال مالی چه سالی بوده و کارکرد این بخش در فروش اموال دولتی چه قدر بوده است. لذا آنچه در عمل اتفاق می‌افتد، این است که امکان تحقق فروش چنین سهام و اموالی وجود ندارد و بازار نیز کشش چنین افزایشی را ندارد.

کارگشا در چرخه تولید و اشتغال

ایرج عبدی، نماینده مردم خرم آباد در موافقت با پیشنهاد کمیسیون عمران اظهار کرد : هزاران میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی کشور پراکنده و بلاتکلیف مانده است، لذا اگر این رقم افزایش یابد می‌تواند در چرخه تولید و اشتغال مورد استفاده قرار گیرد.

ممبینی، نماینده دولت نیز در موافقت با پیشنهاد کمیسیون عمران گفت: ‌این افزایش می‌تواند کارگشا باشد.

کم است؟

قادری، سخنگوی کمیسیون تلفیق با بیان اینکه کمیسیون با این افزایش مخالف است، گفت: اگر این میزان اضافه شود چیزی به بخش عمران نمی‌رسد و باید برای آن هزینه‌ای تعریف کنیم، درحالی‌که در بودجه جاری مجموعاً 110 میلیارد دلار اعتبار طرح‌های عمرانی در نظر گرفته شده است. آیا این عدد کمی است؟

پس از اظهارات موافقان و مخالفان، این پیشنهاد به رأی‌گیری گذاشته شد که با 121 رأی موافق به تصویب رسید.

حداكثر 10 درصد، سقف جابه‌جايي اعتبارات عمراني

نمايندگان مجلس با تصويب بندي از لايحه بودجه سقف جابه‌جايي اعتبارات عمراني در بودجه را حداكثر تا 10 درصد تعيين كردند. همچنين براي محدود كردن دولت در جابه‌جايي اعتبارات عمراني مقرر كردند تخلف در جابجايي‌ها در حكم تصرف غيرقانوني در اموال عمومي است.

بر اين اساس مقرر شد در راستاي اجراي بند (ل) ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه، كاهش تخصيص اعتبار هر يك از رديف‌هاي طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي حداكثر تا 10 درصد صرفا براي افزايش به سقف تخصيص اعتبار طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي پایان سال 92 اين قانون در هر دستگاه اجرايي و در داخل هر فصل و هر استان مجاز است.تفاوت بيش از 10 درصد در تخصيص و پرداخت رديف‌هاي مصوب ساير طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي توسط كميته‌هاي تخصيص اعتبار و پرداخت توسط خزانه ممنوع و در حكم تصرف غيرقانوني در اموال عمومي است.

بودجه اضافه برای شهرداری و وزارت شهرسازی

در پی افزایش 70 هزار میلیارد ریالی بودجه عمرانی در لایحه بودجه سال 92 و به منظور کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر از آخرین روز بررسی بخش‌های درآمدی لایحه بودجه، با علی‌اکبر آقایی، رئیس کمیسیون عمران مجلس و پیشنهاددهنده این افزایش 70 هزار میلیارد ریالی گفتگو کردیم.

پیام ساختمان:چه شد که در جلسه علنی مجلس، بودجه عمرانی افزایش پیدا کرد؟

از طرف کمیسیون عمران پیشنهادی در یکی از بندهای لایحه بودجه مطرح شد که در آن بند، پیشنهاد دولت برای خصوصی‌سازی، اعم از تهاتر، فروش اوراق، فروش سهام، فروش شرکت‌ها و اموال، 30 هزار میلیارد تومان بود ولی پیشنهاد ما این بود که این 30 هزار میلیارد تومان به 37 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

موارد هزینه آن را هم به این شکل گفتیم که سازمان خصوصی‌سازی مکلف شود از محل افزایش مبلغ هفت هزار میلیارد تومانی خصوصی‌سازی و واگذاری و فروش سهام، دو هزار میلیارد تومان در مقابل مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های اجرایی دولت مربوط به سال 1392 و سال های قبل از آن هزینه شود و پنج هزار میلیارد تومان هم به وزارت راه و شهرسازی جهت تکمیل و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام حمل‌ونقل، مسکن و بیمارستان واگذار گردد.استحضار دارید که الآن حدود 150 بیمارستان با حدود 25 هزار تخت با میانگین 60 بیمارستان تا 70 درصد و بقیه 40 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است. متأسفانه با توجه به تخصیص کم سال های قبل ما نتوانسته‌ایم این 25 هزار تخت بیمارستانی را به بیمارستان‌هایمان اضافه کنیم. بنابراین پیشنهاد کمیسیون در این بخش و هم در بخش حمل‌ونقل و هم در بخش مسکن، پنج هزار میلیارد تومان است که از افزایش درآمدی در بخش خصوصی‌سازی و فروش سهام، واگذاری شرکت‌ها و همچنین فروش اموال حاصل می‌شود و سازمان خصوصی‌سازی را مکلف کردیم که این رقم‌ها را وصول کند و از هفت هزار میلیارد تومان، دو هزار میلیارد به شهرداری‌ها و پنج هزار میلیارد تومان به وزارت راه و شهرسازی هزینه شود.

پیام ساختمان:این مبلغ کم نیست؟

کم است؟ کل پرداختی‌های دولت در مورد پروژه‌های عمرانی سال گذشته 14 هزار میلیارد تومان بوده است! البته امسال چون هم اوراق مشارکت و هم فاینانس و هم فروش سهام را از حکم خارج کرده و به جداول آورده‌ایم، رقم عمرانی از 37 هزار میلیارد دولت به حدود 52 هزار میلیارد تومان رسید. یعنی پیشنهاد دولت 37 هزار میلیارد تومان بود ولی در کمیسیون تلفیق و جلسه علنی مجلس به رقم 52 هزار میلیارد تومان رسید که تقریباً می‌توان گفت کم سابقه است.

پیام ساختمان:علت مخالفت اعضای کمیسیون تلفیق با پیشنهاد کمیسیون عمران چه بود؟

آنها استدلالشان این بود که ممکن است 30 هزار میلیارد محقق نشود، بنابراین 37 هزار میلیارد تومان رقم بالایی برای خصوصی‌سازی است ولی با توجه به اینکه سازمان خصوصی‌سازی تقریباً کارهای مقدماتی فروش انواع شرکت‌ها را انجام داده و در آستانه فروش است، بنابراین قطعاً امکان تحقق آن هست. اگر هم محقق نشود مهم نیست چون میزان تحقق‌های ما همه‌ساله در حد 60 تا 70 درصد است و اگر 60 تا 70 درصد این مبلغ هم محقق شود، یعنی قریب به 5 تا 6 هزار میلیارد تومان از 7 هزار میلیارد تومان محقق می شود که این مبلغ می‌تواند برای پروژه‌های عمرانی ما مثبت باشد.

در کمیسیون تلفیق ما نتوانستیم رأی بگیریم ولی خوشبختانه پیشنهاد کمیسیون عمران در جلسه علنی رأی آورد.